Pasaulyje

2019.05.02 20:19

Lyg pasakoje: stiuardesė saugojo būsimą Tailando karalių, o dabar tapo karaliene

LRT.lt 2019.05.02 20:19

Tailando karalius Maha Vajiralongkornas vedė savo apsaugos komandos vadovo pavaduotojos pareigas ėjusią generolę Suthidą ir suteikė jai karalienės titulą, praneša „BBC“.

66-erių Tailando karalius M. Vajiralongkornas šaliai ėmė vadovauti po savo tėvo mirties 2016 metais, nor oficialiai karūnuotas jis dar nebuvo. Jo karūnavimo ceremonija vyks šeštadienį.

Karalius M. Vajiralongkornas buvo vedęs tris kartus, jis turi septynis vaikus, praneša „BBC“.

Ruošiantis karūnacijai išplatintame karališkajame pranešime rašoma: „Karalius Vajiralongkornas nutarė paaukštinti savo žmoną generolę Suthidą Vajiralongkorn ir suteikti jai karalienės Suthidos titulą. Ji turės karališkąjį titulą, statusą ir bus karališkosios šeimos dalimi.“

Naujiena apie karaliaus santuoką su savo apsaugos darbuotoja Tailando gyventojams buvo netikėta.

Nors karalienė Suthida yra ilgametė Tailando karaliaus partnerė ir jau ilgą laiką viešumoje jie matomi kartu, oficialiai jų santykiai pripažinti nebuvo.

Trečiadienio vakarą per Tailando televizijos kanalus buvo rodomos ištraukos iš vestuvių ceremonijos, kurioje dalyvavo karališkosios šeimos nariai ir patarėjai, praneša „BBC“.

Žinoma, kad naujoji Tailando karalienė anksčiau dirbo oro linijų „Thai Airways“ skrydžių palydove.

2014 m. M. Vajiralongkornas dabartinę žmoną paskyrė savo apsaugos komandos vado pavaduotoja, o 2016 m. suteikė Tailando kariuomenės generolės laipsnį.