Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.02 13:30

JT: Ukrainos pareigūnai nenori tirti neramumų Odesoje

BNS 2019.05.02 13:30

Ukrainos teisėsaugos institucijos nepadarė visko, kas būtina, kad užtikrintų neatidėliotiną, nepriklausomą ir nešališką tyrimą dėl 2014 metų gegužės 2 dienos įvykių Odesoje, nurodė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių stebėjimo misija Ukrainoje.

„Misija su nerimu pažymi, kad pareigūnai nepadarė visko, kas būtina, kad užtikrintų neatidėliotiną, nepriklausomą ir nešališką nužudymų ir smurtinių mirčių, įvykusių per smurtą 2014 metų gegužės 2-ąją, tyrimą ir atitinkamą baudžiamąjį persekiojimą dėl šių veiksmų“, – sakoma misijos analizėje, kuri ketvirtadienį buvo pristatyta Odesoje.

JT konstatavo, kad praėjus penkeriems metams niekas nėra patrauktas atsakomybėn. 

„Kai kurios baudžiamosios bylos, užregistruotos po šių tragiškų įvykių, įstrigo ikiteisminio tyrimo etapu, kitos – teisminio nagrinėjimo etapu, todėl galima daryti prielaidą, kad pareigūnai nėra iš tikrųjų suinteresuoti užtikrinti teisingumą aukoms ir patraukti kaltuosius atsakomybėn“, – sakoma analizėje.

Žmogaus teisių stebėjimo misija Ukrainoje išreiškė susirūpinimą, kad policijos atliktas susirėmimų miesto centre ir gaisro Profesinių sąjungų rūmuose tyrimas „gali neatitikti nepriklausomumo ir nešališkumo kriterijų, turint omenyje tvirtinimus apie galimas teisėsaugos organų sąsajas su šia byla“.

Be to, JT pažymi, kad susirėmimų miesto centre tyrimas atrodo selektyvus.

„Iš 29 asmenų, kuriems pateikti kaltinimai dėl minėtų susirėmimų, 28 yra federalizacijos šalininkai. Be to, praėjus penkeriems metams policija nenustatė konkrečių asmenų, atsakingų už gaisrą Profesinių sąjungų rūmuose“, – sakė misijos atstovas.

2014-ųjų gegužės 2-ąją Odesoje per neramumus žuvo 48 žmonės, o dar daugiau kaip 200 buvo sužeisti. Dauguma tragedijos aukų buvo padegtuose Profesinių sąjungų rūmuose. Tyrimas nustatė, kad neramumai Odesoje buvo organizuoti ir tyčia suplanuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi