Pasaulyje

2019.05.02 11:15

Indonezija ruošiasi perkelti sostinę iš Džakartos į kitą miestą

BNS2019.05.02 11:15

Centrinio Kalimantano provincijoje esantis Palankarajos miestas yra prioritetinė vieta, kur iš Džakartos gali būti perkelta Indonezijos sostinė. Tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „The Jakarta Post“, remdamasis vyriausybės ekspertais.

„Miestas palyginti jaunas, jis buvo įkurtas praėjusio amžiaus viduryje, ir tada pirmasis respublikos prezidentas, šalies nacionalinis didvyris Sukarnas ėmė galvoti apie sostinės perkėlimą ten“, – sakė žurnalistams Nacionalinio mokslų instituto demografijos problemų tyrimo vadovas Herry`is Yogaswara.

Anot jo, neseniai vyriausybės užsakymu atlikta analizė rodo, kad miestas „visiškai atitinka valstybės centrui keliamus standartus“. Be to, Kalimantano sala „yra seisminiu požiūriu saugiame rajone“. Tai ypač aktualu didžiausiam pasaulyje Indonezijos salynui, kurį sudaro 18 tūkstančių salų, – jis yra vadinamajame Ramiojo vandenyno Ugnies žiede, todėl tektoninių kataklizmų čia būna vidutiniškai 5–6 kartus per dieną. Bet, įspėjo H. Yogaswara, salą niokoja potvyniai, o jos padangę temdo miško gaisrų dūmai.

Ekspertai laiko Palankarają vienu iš geriausiai suplanuotų ir gražiausių Indonezijos miestų. Šiuo metu jame gyvena keli šimtai tūkstančių žmonių.

Apie ketinimus perkelti šalies sostinę iš Džakartos į kitą miestą pranešė Indonezijos prezidentas Jokas Widodas. Jis tai pareiškė pirmadienį per vyriausybės posėdį.

„Džakarta veikiausiai neįstengs susitvarkyti su dviem labai svarbiais uždaviniais tuo pat metu: būti ir finansiniu, ir politiniu centru“, – sakė valstybės vadovas. Anot J. Widodo, „mažiausiai trys pasaulio šalys tai jau padarė (perkėlė sostines)“. „Manau, jog mes irgi išspręsime šią problemą, tik reikia tam kruopščiai pasirengti“, – pridūrė prezidentas. Pasak jo, „reikia teisingai parinkti vietą naujai sostinei, sukurti reikiamą infrastruktūrą ir t. t.“.

Pasak žiniasklaidos, vyriausybė numatė tris vietas, kur gali būti perkelta sostinė. Tai – Palankarajos miestas Centrinio Kalimantano provincijoje, Tanah Bumbu apygarda Pietų Kalimantano provincijoje ir Penadžamo rajonas Rytų Kalimantano provincijoje.

Kaip pareiškė Indonezijos nacionalinės plėtros ministras Bambangas Brojonegoras, sostinės perkėlimo procesas gali trukti mažiausiai penkerius metus, jis atsieis maždaug 22,6 milijardo dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt