Pasaulyje

2019.05.02 08:28

JAV generalinis prokuroras atsisakė liudyti Atstovų Rūmuose dėl Muellerio ataskaitos

BNS 2019.05.02 08:28

JAV generalinis prokuroras Williamas Barras atsisakė ketvirtadienį liudyti Atstovų Rūmų Teismų komitete dėl specialiojo prokuroro Roberto Muellerio ataskaitos, pareiškė komiteto pirmininkas Jerry Nadleris.

J. Nadleris nurodė, kad W. Barras taip pat atsisakė pateikti komitetui pilną ir neredaguotą R. Muellerio ataskaitos dėl Rusijos kišimosi į 2016 metų rinkimus ir galimo prezidento Donaldo Trumpo trukdymo teisingumui versiją.

Teismų komiteto pirmininkas sakė manąs, jog W. Barras nenori būti apklausiamas komiteto teisininko.

„Jis bijo susidurti su patyrusiu teisininku“, – teigė J. Nadleris.

Balandį paviešintame 400 puslapių dokumente, apibendrinančiame 22 mėnesius vykdytą R. Muellerio komandos tyrimą, pabrėžiama, kad D. Trumpas nebuvo susimokęs su Maskva, bet nepateikiama aiškaus atsakymo, ar prezidentas trukdė vykdyti teisingumą.

Ataskaitoje minimi 10 epizodų, kuriuose prezidento kritikai įžvelgia potencialų trukdymą vykdyti tyrimą.

Dokumentą išnagrinėję generalinis prokuroras W. Barras ir jo pavaduotojas Rodas Rosensteinas (Rodas Rouzensteinas) priėjo išvadą, jog turimų įrodymų nepakanka, kad prezidentui būtų iškelti kaltinimai dėl trukdymo vykdyti teisingumą.

R. Muelleris vis tik pažymėjo, kad nors jis ir laikėsi Teisingumo departamento sprendimo nekelti D. Trumpui kaltinimų, surinkti įrodymai „neišteisina“ valstybės vadovo šiuo klausimu.