Pasaulyje

2019.05.01 21:39

JAV „destruktyvi įtaka“ Venesueloje pažeidžia tarptautinę teisę, sako Rusija

BNS2019.05.01 21:39

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį pareiškė JAV valstybės sekretoriui Mike'ui Pompeo, kad Vašingtono „destruktyvi įtaka“ Venesueloje pažeidžia tarptautinę teisę

Per M. Pompeo inicijuotą pokalbį telefonu Rusijos diplomatijos vadovas sakė, kad „Vašingtono kišimasis į Venesuelos reikalus yra šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas“ ir kad „ši destruktyvi įtaka neturi nieko bendra su demokratija“, sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

M. Pompeo anksčiau trečiadienį sakė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasiruošęs imtis karinių veiksmų, siekdamas užgesinti Venesuelą apėmusią krizę.

„Jeigu bus imamasi tokių agresyvių žingsnių, tai gali sukelti padarinių“, pareiškė S. Lavrovas ir pridūrė, kad „tik Venesuelos žmonės turi teisę spręsti savo likimą“.

Venesueloje trečiadienį vyksta nauji protestai prieš vyriausybę, kuriuos paragino rengti opozicijos lyderis Juanas Guaido, siekiantis padidinti spaudimą prezidentui socialistui Nicolas Maduro.

Vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas sakė, kad Karakaso rytinėje dalyje įsiplieskė naujų susirėmimų tarp opozicijos šalininkų ir ginkluotų saugumo pajėgų, prasidėjus vyriausybės priešininkų ir šalininkų rengiamoms Tarptautinės darbo dienos demonstracijoms.

Nacionalinės gvardijos nariai leido ašarines dujas, protestuotojams pamėginus užblokuoti vieną greitkelį netoli oro pajėgų bazės, kur J. Guaido antradienį mėgino pakurstyti kariuomenės sukilimą prieš N. Maduro, nors prezidentas vėliau pranešė, kad šis mėginimas buvo numalšintas.

Jungtinės Valstijos yra tarp maždaug 50 šalių, pripažinusiu J. Guaido laikinuoju šalies vadovu, šiam sausį pasiskelbus laikinuoju prezidentu. Tokiu būdu Nacionalinio Susirinkimo pirmininkas mėgino nuversti N. Maduro, kurio valdžią J. Guaido vadina neteisėta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.