Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.01 14:28

Putinas pasirašė įsaką dėl rusiško paso išdavimo tvarkos ukrainiečiams

BNS 2019.05.01 14:28

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pasirašė įsaką dėl lengvesnės rusiško paso išdavimo tvarkos daliai ukrainiečių, nors Vakarai ir Kijevas nerimauja, kad toks žingsnis dar labiau pakenks dvišaliams santykiams.

Įsake numatyta, kad tam tikroms ukrainiečių grupėms, įskaitant asmenis, jau turinčius leidimą gyventi Rusijoje, bus suteikta teisė gauti rusišką pasą.

Taip pat tokią teisę turės Ukrainos piliečiai, neturintys kitos valstybės pilietybės, gimę ir nuolat gyvenantys Rusijos okupuotame Kryme ir Sevastopolyje arba iki okupacijos 2014 metais išvykę iš šios teritorijos, jų vaikai, sutuoktiniai ir tėvai.

V. Putinas balandį pasirašė įsaką, leisiantį Rytų Ukrainos gyventojams paprasčiau gauti Rusijos pilietybę. Naujos pasų išdavimo taisyklės galios nepripažintų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ gyventojams – šiuose separatistiniuose regionuose, kurie atsiskyrė nuo Ukrainos 2014 metais ir yra vadovaujami Maskvos remiamų kovotojų, gyvenantys žmonės dabar galės gauti Rusijos pilietybę per tris mėnesius nuo paraiškos pateikimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi