Pasaulyje

2019.05.01 12:25

Policija: Naujojoje Zelandijoje rasta bomba nesusijusi su atakomis Kraistčerče

BNS 2019.05.01 12:25

Naujosios Zelandijos policija trečiadienį atmetė galimybę, kad ankstesnę dieną Kraistčerčo mieste rasta bomba kaip nors susijusi su kovą dviejose šio pietinio miesto mečetėse surengtomis šaudynėmis, pareikalavusiomis 50 musulmonių maldininkų gyvybių.

Policijos pareigūnai ir kariuomenės išminuotojai antradienį atvyko į vieną tuščią sklypą netoli miesto centro, kai buvo rastas „numanomas sprogstamasis įtaisas“ ir šovinių.

Pasak pareigūnų, trečiadienį 33 metų įtariamasis stojo prieš teismą ir buvo apkaltintas sprogmenų, šaudmenų ir puolamosios ginkluotės laikymu.

„Dėl šio incidento neieškome jokių kitų asmenų, - sakoma detektyvės inspektorės Corrie Parnell pranešime. – Nėra jokių žinomų ryšių tarp šio 33 metų vyro ir kovo 15-osios išpuolių Kraistčerče.“

Vietos žiniasklaida nurodė, kad įtariamasis yra Jay Michaelas Hardingas-Reriti, taip pat informavo, kad jis turėjo savadarbį rankinį sprogstamąjį įtaisą, gelinių sprogmenų ir padegamąją virvutę.

Pranešimuose sakoma, kad jam buvo skirtas areštas iki gegužės 6 dienos ir kad daugiau informacijos nebus skelbiama policijos prašymu.

Kraistčerče padėtis tebėra įtempta po kovo 15-ąją įvykdyto išpuolio, kai baltųjų viršenybės šalininku pasiskelbęs vyras dviejose mečetėse nušovė 50 žmonių ir dar 39 sužeidė.

Dėl šių šaudynių įtariamas 28 metų Australijos pilietis Brentonas Tarrantas šiuo metu laikomas griežčiausios apsaugos kalėjime Oklando mieste. Teismas taip pat nurodė patikrinti jo psichikos būklę.