Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.01 12:24

Ispanijos ambasada patvirtino priėmusi Venesuelos aktyvistą, prisidėjusį prie protestų

BNS 2019.05.01 12:24

Madridas trečiadienį patvirtino, kad Venesuelos opozicijos aktyvistas Leopoldo Lopezas yra Ispanijos ambasadoje Karakase, opozicijos lyderiui Juanui Guaido paraginus karius sukilti prieš prezidentą Nicolas Maduro.

Ispanijos vyriausybė nurodė, kad J. Guaido politinis mentorius ir žymiausias Venesuelos opozicijos aktyvistas buvo priimtas į ispanų ambasadoriaus rezidenciją Karakase drauge su savo žmona ir dukra.

Čilės užsienio reikalų ministras Roberto Ampuero socialiniame tinkle „Twitter“ kiek anksčiau paskelbė, kad L. Lopezas ir jo sutuoktinė priėmė „asmeninį sprendimą“ vykti į Ispanijos ambasadą, nes Čilės ambasadoje „jau buvo svečių“.

L. Lopezas buvo sulaikytas 2014 metais už vadovavimą antivyriausybiniams protestams. Antradienį jis pareiškė, kad saugumo pajėgos, paprašytos J. Guaido, jį išlaisvino iš namų arešto.

Opozicijos lyderis J. Guaido savo šalininkus į gatves išeiti paragino ankstų antradienį paskelbęs vaizdo įrašą, kuriame jis pirmąkart buvo apsuptas ginkluotų karių. Tame vaizdo įraše šalia J. Guaido taip pat buvo matomas aktyvistas L. Lopezas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi