Pasaulyje

2019.05.01 11:43

Baltarusijos prezidentas atleido aukšto rango saugumo pareigūną

BNS2019.05.01 11:43

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka atleido Saugumo tarybos valstybės sekretoriaus pavaduotoją Andrejų Vtiuriną už „nusižengimus, diskredituojančius kariškio vardą“, sakoma trečiadienį paskelbtame įsake.

Nacionaliniame teisinės informacijos portale paskelbtą įsaką dėl A. Vtiurino, iki 2014 metų rugsėjo vadovavusį prezidento apsaugos tarnybai, atleidimo iš pareigų A. Lukašenka pasirašė balandžio 24 dieną.

Anksčiau Baltarusijos žiniasklaida buvo pranešusi, kad Valstybės saugumo komitetas (KGB) suėmė A. Vtiuriną dėl įtarimų paėmus kyšį. KGB spaudos tarnyba šios informacijos nekomentavo.

Laikraštis „Naša Niva“ savo interneto svetainėje pirmadienį citavo „patikimus šaltinius“, sakiusius, kad šiam pareigūnui iškelta baudžiamoji byla ir kad jis praeitą savaitę buvo areštuotas.

Leidinys pridūrė, kad A. Vtiurino kotedžas Minsko šiaurės vakariniame Drazdų priemiestyje, kur gyvena aukšto rango pareigūnai, buvo užantspauduotas.

A. Lukšenkos apsaugos tarnyboje A. Vtiurinas dirbo beveik 20 metų, o nuo 2007 iki 2014 metų jai vadovavo. Nuo 2014 metų prezidentas jam patikėjo Saugumo tarybos valstybės sekretoriaus pavaduotojo postą.

A. Vtiurinas gimė Rusijoje, Penzos mieste. Jis baigė Saratovo karinę mokyklą, o vėliau – Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos akademiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.