Pasaulyje

2019.05.01 11:12

ES ragina laikytis „kuo didesnio santūrumo“ Venesuelos krizėje

BNS 2019.05.01 11:12

Europos Sąjunga antradienį paragino laikytis „kuo didesnio santūrumo“ Venesuelos krizėje, opozicijos lyderiui Juanui Guaido paraginus karius sukilti prieš prezidentą Nicolas Maduro.

„ES atidžiai seka naujausius įvykius Venesueloje. Kartojame, kad gali būti tik politinis, taikus ir demokratinis kelias, vedantis iš kelių krizių, su kuriomis susiduria šalis“, – pareiškime sakė Bendrijos diplomatijos vadovė Federica Mogherini.

„Europos Sąjunga atmeta visas smurto formas ir ragina laikytis kuo didesnio santūrumo, kad būtų išvengta gyvybių praradimo ir įtampos eskalavimo“, – pridūrė ji.

J. Guaido, sausį pasiskelbęs laikinuoju Venesuelos prezidentu, antradienį pareiškė, kad dalis karių palaiko jo siekį nuversti N. Maduro.

Tačiau opozicijos lyderio bandymas pademonstruoti augančią kariškių paramą antradienį baigėsi riaušėmis, o rytinėje Karakaso dalyje buvo matyti kylantys juodų dūmų stulpai. 

Kiek vėliau N. Maduro pareiškė „įveikęs“ perversmą ir pasveikino savo ginkluotąsias pajėgas, „nugalėjusias šią nedidelę grupę, kuri siekė skleisti smurtą per pučistinius susirėmimus“.

F. Mogherini pareiškė, kad ES „tvirtai palaiko Venesuelos žmones ir legitimius demokratinius siekius“.

„Ir toliau negailėsime pastangų, kad būtų atkurta demokratija ir įstatymo viršenybė per laisvus rinkimus, laikantis Venesuelos konstitucijos“, – pareiškė ES diplomatijos vadovė.