Pasaulyje

2019.05.01 09:35

JAV teigia turinčios informacijos, kad dėl perversmo Maduras ketino bėgti į Kubą

ELTA2019.05.01 09:35

JAV vyriausybė teigia turinti informacijos, kad Venesuelos prezidentas Nicolas Maduras buvo pasirengęs palikti šalį. Tačiau Rusija įtikino jį pasilikti, televizijos stočiai CNN pareiškė JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo.

„(...) Ant pakilimo tako stovėjo lėktuvas. Kiek mes suprantame, jis buvo pasiruošęs šiandien ryte (antradienį) išvykti. Tačiau rusai davė jam suprasti, kad jis turi pasilikti“, – sakė M. Pompeo.

Dar kartą paklaustas, ar JAV vyriausybė garantuotų N. Maduro saugumą, jei jis pabėgtų į Kubą, M. Pompeo tiesiai neatsakė. Jis tik pareiškė, kad Venesuelos prezidentas žino JAV lūkesčius.

Kovoje dėl valdžios Venesueloje JAV vyriausybė remia laikinuoju prezidentu pasiskelbusį opozicijos lyderį Juaną Guaido. Vašingtonas yra vienas aršiausių kairiojo nacionalisto N. Maduro kritikų. Tačiau jį, be kita ko, remia Rusija, Kinija ir Kuba.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį paragino Kubą nutraukti paramą Venesuelos prezidentui. Priešingu atveju Kubai gresia plataus masto embargas ir naujos sankcijos, rašė jis tvitreyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt