Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.01 08:38

Naujasis Japonijos imperatorius Naruhito pažadėjo visuomet palaikyti šalies žmones

BNS 2019.05.01 08:38

Naujasis Japonijos imperatorius Naruhito trečiadienį pažadėjo visuomet palaikysiantis šalies žmones ir meldėsi už taiką pasaulyje, pirmąkart kreipdamasis į tautą po įžengimo į Chrizantemų sostą.

Jis prisiekė „veikti laikantis konstitucijos... ir tuo pačiu visuomet kreipti savo mintis į žmones bei juos palaikyti“.

Naruhito pažadėjo „giliai apmąstyti kryptį“, pasirinktą jo populiaraus tėvo Akihito, kuris stengėsi padaryti seniausią pasaulyje monarchiją artimesnę žmonėms, ypač ištikus gaivalinėms nelaimėms.

„Kai galvoju apie savo prisiimtą svarbią atsakomybę, mane visą apima rimtumo pojūtis“, – sakė 59 metų Naruhito, perėmęs sostą po Akihito abdikacijos – pirmosios Japonijoje per daugiau kaip 200 metų.

Naruhito pažadėjo „atsižvelgti į kelią, kuriuo ėjo ankstesni imperatoriai“, ir pasišvęsti „savęs tobulinimui“.

Tikėtina, kad naujasis imperatorius stengsis išlaikyti savo tėvo kurtą modernesnės monarchijos fasadą, bet jo laukia nelengvas uždavinys išlaikyti pusiausvyrą tarp naujumo ir senovinių Chrizantemų sosto tradicijų.

Pateikdamas atsakymą tautos vardu premjeras Shinzo Abe pareiškė: „Esame pasiryžę kurti šviesesnę ateitį išdidžiai Japonijai, kupinai taikos ir vilties tokiu metu, kai tarptautinė padėtis dramatiškai kinta.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi