Pasaulyje

2019.04.30 19:47

Įtampa Venesueloje pasiekė aukščiausią tašką: Karakase į demonstrantus įsirėžė šarvuotis, pašautas karys

LRT.lt, BNS2019.04.30 19:47

Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido paskelbęs apie pradedama „Laisvės operacijos“ lemiamą etapą į gatves sutraukė minias palaikančių žmonių, o raginimas užbaigti Nicoloso Maduro šalies „uzurparciją“ privertė pastarojo rėmėjus prabilti apie šalyje vykstantį perversmą. Po kelių valandų Karakaso gatvėse įsiplieskė smurtas – pranešama apie pašautą karį, taip pat sužeistus mažiausiai 52 žmones.

Papildyta 23.01 val.

Po to, kai Karakaso gatvėse įsiplieskė smurtas, sužeistųjų skaičius išaugo iki 52 asmenų. Jie nugabenti į Karakaso ligoninę. Dauguma žmonių buvo sužaloti guminėmis kulkomis. 

Pranešama, kad vyriausybės teisėsaugos pareigūnai lankėsi ligoninėje, kad patikrintų situaciją ir surinktų informaciją, skelbia CNN.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Amerika yra su Venesuelos žmonėmis. 

Papildyta 20.35 val.

Venesueloje per antradienį įsiplieskusius susirėmimus buvo pašautas prezidento Nicolas Maduro vyriausybei ištikimas karys, paskelbė gynybos ministras Vladimiras Padrino. 

„Smerkiu šį smurtinės agresijos incidentą, per kurį nukentėjo pulkininkas Yerzonas Jimenezas Baezas, kuris buvo pašautas į kaklą“ – netoli Karakase esančios karinės bazės, kur prieš N. Maduro valdymą protestavo J. Guaido šalininkai, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė V. Padrino.

Per opozicijos šalininkų ir teisėsaugos susirėmimus taip pat buvo sužeisti mažiausiai 19 žmonių, pranešė vietos žiniasklaida.

Sužeistiesiems padėjo kiti žmonės, dalyvaujantys protesto akcijoje, vyriausybei pažadėjus nuslopinti „mėginimą įvykdyti valstybės perversmą“.

Papildyta 20.10 val.

Venesuelos saugumo pajėgų šarvuotis antradienį įsirėžė į demonstrantus, mitinguojančius prie vienos kariuomenės bazės Karakase, pranešė vietos žiniasklaida.

Per incidentą buvo sužeisti keli asmenys; jiems padėjo kiti žmonės, dalyvaujantys protesto akcijoje, vyriausybei pažadėjus nuslopinti „mėginimą įvykdyti valstybės perversmą“.

Į skirtingas pozicijas stojo JAV ir Rusija

Į J. Guaido pusę stojo JAV, teigdama, šios šalies vyriausybė visiškai palaiko Venesuelos žmonių laisvės ir demokratijos siekį. 

„Demokratijos negalima nugalėti“, – trumpą žinutę parašė M. Pompeo.

Savo ruožtu į priešingą pusę stojo Rusija, apkaltinusi J. Guaido ir jo aplinką Venesueloje kurstant neramumus ir konfliktą.

„Radikalioji Venesuelos opozicija vėl griebėsi žiaurių konfrontacijos metodų“, – pranešime sakė Rusijos užsienio reikalų ministerija, apkaltinusi Venesuelos prezidento Nicolas Maduro oponentus konflikto „kurstymu“.

Venesuelos kariuomenės vadas perspėjo apie kraujo praliejimą

Venesuelos kariuomenės vadas antradienį perspėjo apie galimą „kraujo praliejimą“ šioje krizės paveiktoje Lotynų Amerikos šalyje, kariškiams stengiantis numalšinti tai, ką Karakasas vadina pasikėsinimu įvykdyti perversmą.

Tiesioginė transliacija iš Karakaso gatvių:

Generolas Vladimiras Padrino (Vladimiras Padrinas), kuris taip pat vadovauja Gynybos ministerijai, pareiškė, kad laiko opoziciją „atsakingą už bet kokį smurto aktą, mirtį ar kraujo praliejimą“.

Be kita ko, V. Padrino išreiškė paramą prezidentui Nicolas Maduro.

Opozicijos lyderis išėjo į gatves

Antradienį pasidalintame vaizdo įraše su J. Guaido yra ir opozicinis politikas Leopoldo Lopezas, kurį N. Maduro laikė namų arešto sąlygomis. Kaip praneša AP, jį išlaisvino Venesuelos kariuomenė.

J. Guaido Venesuelos gatvėse pasirodė su nedideliu, bet gerai ginkluotu būriu. L. Lopezas, suimtas už antivyriausybinių protestų rengimą 2014 m., ragina žmones „išeiti į gatves taikiai“. L. Lopezas prisidėjo prie J. Guaido iškilimo Venesuelos politikoje ir padėjo šiam užsitikrinti poziciją vadovauti šalies Nacionalinei Asamblėjai.

Pats L. Lopezas savo tviterio paskyroje parašė: „Prasidėjo lemiama „Laisvės operacijos“ fazė, pabaigsianti uzurpaciją. Mane išlaisvino kariai, paklūstantys konstitucijai ir prezidentui Guaido. Esu Las Carlotas bazėje. Mobilizuokimės. Laikas išsikovoti laisvę. Stiprybės ir tikėjimo.“

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt