Pasaulyje

2019.05.01 21:07

Maža mergaitė gelbėja Paryžiaus katedrą – išsiuntė savo santaupas ir jautrų laišką

LRT.lt 2019.05.01 21:07

Šį mėnesį gaisro nuniokotos Paryžiaus Dievo motinos katedros atstatymui aukoja ne tik turtingi bei įtakingi žmonės, bet paprasti piliečiai iš įvairių pasaulio šalių bei susirūpinę vaikai, praneša BBC.

Prie iki šiol suaukotos beveik 850 mln. eurų sumos nedidele dalimi prisidėjo viena paprasta mergaitė iš Jungtinės Karalystės

Devynmetė nusiuntė 3 eurus ir 23 centus fondui „Fondation du Patrimoine“ – vienai iš keturių organizacijų, kuriai Prancūzijos valdžia pavedė rinkti aukas katedros atstatymui.

„Mieli Prancūzijos ir Paryžiaus žmonės. Mano vardas Caitlyn. Man – devyneri, gyvenu Anglijoje“, – savo laiške fondui rašė Caitlyn Handley.

„Per radiją išgirdau apie Dievo motinos katedros gaisrą ir panorau padėti. Žinau, kad suma nedidelė, bet juk svarbi kiekviena auka. Tikėkimės, kad atstatymo darbai ilgai neužsitęs. Ačiū, Caitlyn.“

Mergaitės tėtis Simonas Handley pasakojo, kad jo dukra „labai nusiminė“ sužinojusi, kad sudegė tokia sena katedra.

„Ji jautė, kad turi kažko imtis. Sakė, jog negali paaukoti šimtų ar tūkstančių, bet nusiųs tiek, kiek gali“, – BBC pasakojo vyras.

S. Handley savo dukrą apibūdino kaip „labai sumanią mergaitę“, kuriai nuoširdžiai rūpi „padėti žmonėms ir gyvūnams.“

Fondo „Fondation du Patrimoine“ atstovė Laurence Levy CNN pasakojo, kad organizacija per dieną gauna tūkstančius čekių.

„Mobilizavome visą savo komandą, mums padeda ir daug savanorių. Įprastomis darbo sąlygomis nesame pratę per tokį trumpą laiką sulaukti šitiek aukų“, – kalbėjo moteris.

„Kuomet ši krizė baigsis, atsakysime visiems aukotojams. Šiandien jų jau yra 219 tūkst.“

Caitlyn ne vienintelė atsiuntė savo auką paštu. Dar vienas britas fondui taip pat atsiuntė voką, kuriame buvo šešios kupiūros po 50 svarų, t.y. maždaug 347 eurai.

Šių dviejų Didžiosios Britanijos gyventojų aukos – tik maža tūkstančio kitų užsieniečių aukų dalis. Fondas oficialioje ataskaitoje nurodė, kad iš kitų šalių sulaukė 17 tūkst. 300 aukų, sudarančių 1.6 mln. eurų sumą, o fondą pasiekė aukos iš daugiau nei 160 užsienio šalių.

L. Levy BBC sakė, kad nuo aukojimo pradžios organizacija surinko 164 mln. eurų.