Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.30 15:39

Maskvos teismas nuteisė kalėti vyrą, kuris galerijoje daužė carą vaizduojantį paveikslą

BNS 2019.04.30 15:39

Maskvos teismas antradienį skyrė pustrečių metų įkalinimą pataisos kolonijoje vyrui, sostinės Tretjakovo galerijoje pernai apgadinusiam garsų XIX amžiaus paveikslą, vaizduojantį Ivaną Rūstųjį.

Igoris Podporinas menininko Iljos Repino paveikslą, vaizduojantį, kaip XVI amžiuje gyvenęs Ivanas Rūstusis nužudo savo sūnų, apgadino trijose vietose. Drobę dengusį stiklą jis sudaužė metaliniu apsaugos stulpeliu. 

Iš pradžių statybininkas iš pietvakarinio Voronežo miesto tyrėjams tvirtino, kad paveikslą apgadino apsvaigęs nuo alkoholio. Tačiau teisme jis sakė, kad norėjo sugadinti drobę, nes ji esą yra „šmeižtas“ ir teršia pirmojo Rusijos caro reputaciją.    

Maskvos Zamoskvorecko rajono teismo teisėja Natalija Čeprasova I. Podporinui skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo pataisos kolonijoje.   

Tretjakovo galerijoje eksponuojama didžiulė I. Repino darbų paroda, tačiau nuniokotas paveikslas vis dar restauruojamas.   

Paveikslas „Ivanas Rūstusis ir jo sūnus Ivanas“ iš galerijos Repino salės buvo išneštas pirmą kartą po evakuacijos iš Maskvos Antrojo pasaulinio karo metais.

Išpuolis prieš garsųjį paveikslą surengtas ne pirmą kartą. 1913 metais vienas vyras jį subadė peiliu. I. Repinas tuomet dar buvo gyvas ir dalyvavo restauruojant paveikslą.

Rusijos valstybės pareigūnai siekia reabilituoti Ivaną IV, kuris Rusiją valdė nuo 1547 iki 1583 metų ir dėl vadinamosios opričninos – valstybinės represijų sistemos – užsitarnavo pravardę „Rūstusis“. Jis taip pat nužudė savo sūnų, tikriausiai netyčia, apimtas pykčio priepuolio.

2017 metų birželį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad ši istorija yra „legenda“, kurią Vakarai naudoja prieš Rusiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi