Pasaulyje

2019.04.30 15:30

Kinijos teismas skyrė bausmes už narkotikus nuteistiems užsieniečiams

BNS 2019.04.30 15:30

Pietų Kinijos teismas antradienį skyrė bausmes mažiausiai šešiems užsieniečiams, dalyvavusiems tarptautinėje metamfetamino gamybos ir platinimo operacijoje.

Tarp nuteistųjų yra kanadietis, jam teismas skyrė mirties bausmę.

Pietinės Guangdongo provincijos miesto antros instancijos liaudies teismas paskyrė bausmes 11 nuteistųjų, baudžiamų už daugiau nei 63 kilogramų metamfetamino gamybą.

Tarp nuteistųjų yra vienas amerikietis ir keturi meksikiečiai. Jiems buvo skirtos įkalinimo iki gyvos galvos arba mirties bausmės, jų vykdymą atidedant dvejiems metams. Teismo pranešime nenurodyta, kuriems konkrečiai nuteistiesiems buvo skirtos bausmės. Taip pat neskelbiamos pilnos nuteistųjų pavardės.  

Mirties bausme nuteistas kanadietis įvardintas kaip Fan Wei. Neaišku, ar tai yra oficialus dokumentuose įrašytas jo vardas. Kitas nežinomos tautybės nuteistasis, įvardintas kaip Wu Zipingas, taip pat buvo nubaustas mirties bausme.

Ši bausmė turėtų dar labiau padidinti įtampą Kanados ir Kinijos santykiuose, tvyrančią nuo praėjusio gruodžio, kai Kanada sulaikė kinų telekomunikacijų milžinės „Huawei“ finansų vadovę pagal JAV ekstradicijos prašymą. Netrukus po to Kinija sulaikė du Kanados piliečius ir sustabdė kai kurių kanadietiškų prekių eksportą.

Remiantis teismo pranešimu, Fan Wei ir Wu Zipingas 2012 metais sudarė sąmokslą gaminti ir pardavinėti narkotikus. Į savo planą jie įtraukė ir vadinamųjų „narkotikų gamybos technikų“. Tais pačiais metais nuo liepos iki lapkričio mėnesio grupuotė įsirengė sau „landynę“ Guangdongo Taišano mieste, kur pagamino ir pardavė daugiau nei 63 kilogramus metamfetamino ir 369,5 gramo dimetilamfetamino.

Teismo darbuotojas telefonu atsisakė pateikti daugiau informacijos apie bylą naujienų agentūrai AP. 

Kitoje narkotikų kontrabandos byloje sausio mėnesį po skubiai surengto pakartotinio bylos nagrinėjimo Kinija nuteisė kanadietį Robertą Lloydą Schellenbergą myriop. Dar po mėnesio buvo sulaikyti buvęs Kanados diplomatas Michaelas Kovrigas ir kanadiečių verslininkas Michaelas Spavoras, įtariami sukėlę pavojų šalies nacionaliniam saugumui.

Daugelis apžvalgininkų šių kanadiečių areštą laiko Pekino kerštu už Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“ finansų vadovės ir įmonės įkūrėjo dukros Meng Wanzhou sulaikymą. 

Kinija taip pat sustabdė dviejų pagrindinių Kanados rapsų eksportuotojų licenciją. Savo sprendimą jį paaiškino tuo, kad iš eksportuotojų gautoje rapsų sėklų siuntoje buvo rasta pavojingų organizmų.