Pasaulyje

2019.04.30 14:32

EŽTT paskelbė pirmą sprendimą dėl Navalno organizuotos protesto akcijos

BNS 2019.04.30 14:32

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį įpareigojo Rusiją išmokėti 15,3 tūkst. eurų Elvirai Dmitrijevai, opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno Kazanės štabo koordinatorei, kuriai po 2017 metų kovo 26-osios protesto akcijos buvo paskirta privalomųjų darbų ir bauda.

„Šiandien EŽTT paskelbė sprendimą dėl Elviros Dmitrijevos skundo. Teismas įpareigojo išmokėti jai 15,3 tūkst. eurų: 12,5 tūkst. kaip kompensaciją už moralinę žalą ir 2,8 tūkst. kaip kompensaciją už materialinę žalą ir išlaidas“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė advokatė Irina Chrunova, atstovavusi E. Dmitrijevai Strasbūre.

Pasak jos, EŽTT pripažino, kad E. Dmitrijevos atžvilgiu buvo pažeisti Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 5, 6, 10, 11 ir 13 straipsniai, susiję su laisvo judėjimo teise, teise į teisingą teismą, teise laisvai reikšti nuomonę, susirinkimų laisve ir veiksmingų teisinės gynybos priemonių nebuvimu.

I. Chrunova pažymėjo, kad šis EŽTT sprendimas yra pirmas dėl skundų, nusiųstų į Strasbūrą po 2017 metų kovo 26-osios akcijos.

E. Dmitrijeva šią akciją organizavo Kazanėje. Tuomet merija atsisakė sankcionuoti protestą, bet miesto Vachitovo rajono teismas atsisakymą pripažino neteisėtu, paaiškino advokatė.

„Nepaisant to, likus dienai iki akcijos Elvirai Dmitrijevai buvo surašytas protokolas už raginimus socialiniuose tinkluose dalyvauti mitinge. 2017 metų kovo 26 dieną mitingas įvyko. Po mitingo policija sulaikė Elvirą ir surašė du protokolus už akcijos surengimą ir policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymą“, – sakė I. Chrunova.

Galiausiai E. Dmitrijevai buvo paskirta 10 tūkst. rublių (139 eurų) bauda už raginimus dalyvauti akcijoje ir 1 tūkst. rublių (13,9 euro) bauda už policijos nurodymų nevykdymą. Be to, jai buvo skirta 20 valandų privalomųjų darbų už akcijos organizavimą.

Tuo metu Kremlius atsisakė komentuoti šį EŽTT sprendimą.

„Neturiu šios bylos detalių, todėl nieko negaliu pasakyti“, – antradienį žurnalistams sakė Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.

Jis patarė komentarų dėl šios bylos kreiptis į Teisingumo ministeriją.

2017 metų kovo 26 dieną daugelyje Rusijos miestų vyko dideli nesankcionuoti mitingai prieš korupciją, surengti po A. Navalno ir jo fondo tyrimo apie premjero Dmitrijaus Medvedevo "slaptą imperiją“.