Pasaulyje

2019.04.30 14:29

Ukrainoje dėl transformatoriaus gaisro išsijungė Rivnės AE blokas

BNS 2019.04.30 14:29

Ukrainos Rivnės atominės jėgainės vienas iš blokų pirmadienį vakare išsijungė dėl gaisro, kilusio vienoje transformatorinėje, pranešė pareigūnai.

Internetinis laikraštis „Evropejskaja pravda“ citavo elektrinės atstovą Petro Kratiką, sakiusį, kad 21 val. 3 min. vietos (ir Lietuvos) dėl transformatoriaus gedimo įvyko gaisras ir automatiškai išsijungė šalies vakaruose esančios jėgainės 3-asis blokas.

Maždaug per valandą gaisras buvo užgesintas.

Šiuo metu veikia elektrinės, esančios maždaug už 300 km nuo sostinės Kijevo, 1-asis ir 4-asis blokas. Antrasis blokas yra remontuojamas.

Ukrainos valstybinės atominės energetikos agentūros „Energoatom“ atstovė Ilona Zajec antradienį sakė naujienų agentūrai AFP, kad dėl šio incidento spinduliuotės intensyvumas nepadidėjo.

Ji pridūrė, kad taip pat nenukentėjo jokie žmonės.

„Pagal tarptautinę incidentų branduoliniuose objektuose skalę šio įvykio indeksas yra nulinis. Spinduliuotės fonas ir ekologinė būklė nepakito“, – nurodė P. Kratikas.

Rivnės nepaprastųjų situacijų tarnyba informavo, kad buvo užsidegęs atviroje vietoje esančioje skirstymo stotyje esantis transformatorius.

Antradienį jėgainės 3-asis blokas dar nebuvo įjungtas, nes reikės pakeisti sugedusį transformatorių.

Ukraina šiuo metu turi keturias atomines elektrines ir iš viso 15 reaktorių. Rivnės elektrinėje yra keturi blokai.

Branduolinės jėgainės pagamina 50 proc. Ukrainoje pagaminamos visos elektros energijos.

1986 metų balandį Ukraina tapo didžiausios visų laikų branduolinės avarijos epicentru, sprogus vienam iš Černobylio elektrinės, esančios maždaug už 100 km į šiaurės vakarus nuo Kijevo, reaktorių.