Pasaulyje

2019.04.30 10:13

Po išpuolių atsigaunančiame Kraistčerče policija aptiko sprogmenį

ELTA 2019.04.30 10:13

Naujosios Zelandijos policija antradienį neutralizavo sprogstamąjį įtaisą, aptiktą Kraistčerčo mieste, praneša laikraštis „NZ Herald“.

„Policijos pareigūnai rado paketą su sprogstamuoju įtaisu ir šaudmenimis vieno iš Niukaslo gatvės namų kieme. Išminuotojai neutralizavo sprogmenį, jis nekelia pavojaus. Sulaikytas 33 metų vyras, susijęs su incidentu. Jis bendradarbiauja su policija ir padeda tyrėjams“, – sakoma policijos pranešime.

Policija, išminuotojai ir ugniagesiai atvyko į incidento vietą antradienį 15 valandą 15 minučių vietos laiku (7 valandą 15 minučių Lietuvos laiku), gavę pranešimą, kad viename iš Niukaslo gatvės namų gali būti sprogstamasis įtaisas. Incidento vieta, esanti netoli Linvudo mečetės, buvo atitverta, o aplinkinių namų gyventojai evakuoti.

Šių metų kovo 15 d. dviejose Kraistčerčo mečetėse buvo įvykdyti teroro aktai, per kuriuos žuvo 50 žmonių, o dar 50 buvo sužeisti. Užpuolikas - 28 metų australas Brentonas Tarrantas - buvo sulaikytas.

Užpuolimo išvakarėse B. Tarrantas socialiniuose tinkluose paskelbė dokumentą, kurį kovos su terorizmu ekspertai lygina su norvegų nacionalisto Anderso Behringo Breiviko, surengusio masines žudynes 2011 metų liepą, „manifestu“.