Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.29 20:07

Po penkerių metų pirmą kartą pasirodė „Islamo valstybės“ lyderis al Baghdadi

BNS 2019.04.29 20:07

Retai matomas „Islamo valstybės“ (IS) lyderis Abu Bakras al Baghdadi pirmą kartą po penkerių metų pertraukos pasirodė propagandiniame vaizdo įraše, kurį ši džihadistų organizacija paskelbė pirmadienį.

Neaišku, kada klipas buvo nufilmuotas, bet A. B. al Baghdadi būtuoju laiku kalba apie mėnesius trukusią ir praėjusį mėnesį pasibaigusią kovą už Bagūzo kaimą Rytų Sirijoje, laikytą paskutine džihadistų tvirtove.

„Mūšis už Bagūzą baigėsi“, – įraše sako IS lyderis, kuris sėdi ant pagalvėlės sukryžiavęs kojas ir kalba trims vyrams užmaskuotais veidais.

Tačiau jis tvirtino, kad IS operacijos prieš Vakarus yra dalis „ilgo mūšio“ ir kad judėjimas „keršys“ už žuvusius savo narius.

„Po šio mūšio dar daug ko nutiks“, – teigė IS vadeiva.

47 metų A. B. al Baghdadi įraše matomas su ilga žila barzda, galbūt dažytą chna. Jis kalbėjo lėtai ir neretai kelioms akimirkoms nutildavo vidury sakinio.

Pirmąjį ir paskutinį kartą jis viešai pasirodė 2014 metais Mosule, kur paskelbė islamo „kalifatą“ tuo metu IS kontroliuotose didelėse teritorijose Sirijoje ir Irake.

Vėliau ne kartą buvo skelbta, kad A. B. Baghdadi žuvo arba buvo sunkiai sužeistas.

Vėliausias jo balso įrašas IS šalininkams buvo paskelbtas rugpjūtį, praėjus aštuoniems mėnesiams po Irako pareiškimo, kad „Islamo valstybė“ šalyje buvo sutriuškinta. Tuo metu JAV vadovaujamos pajėgos vis smarkiau spaudė IS džihadistus kaimyninėje Sirijoje.

   

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi