Pasaulyje

2019.04.29 18:46

Rusijoje suimti septyni įtariami džihadistai

BNS2019.04.29 18:46

Rusijos saugumo pareigūnai pirmadienį surengė reidą netoli Maskvos, per kurį suėmė septynis įtariamus džihadistų judėjimo „Islamo valstybės“ (IS) narius, pranešė Federalinė saugumo tarnyba (FSB).

„Per operatyvinius paieškos veiksmus buvo sulaikyti septyni teroristinės organizacijos dalyviai, paimta šaunamųjų ginklų ir šaudmenų, ryšio priemonių, elektroninių informacijos laikmenų, taip pat ekstremistinės literatūros“, – FSB sakė naujienų agentūrai „Interfax“.

Pasak pareigūnų, šiai kuopelei vadovavo IS pasiuntiniai iš užsienio.

FSB informavo, kad tarp teroristinės kuopelės narių buvo Rusijos piliečių, taip pat atvykėlių iš Centrinės Azijos ir Kaukazo, „visų musulmonų suvienijimo prievarta siekiant sukurti vadinamąjį „pasaulinį islamo kalifatą“ šalininkai“.

„Savo veiklą sulaikytieji vykdė laikydamiesi griežtų slaptumo priemonių. Nustatyta, kad kuopelės nariai aktyviai agitavo naujus šalininkus ir organizavo plėšimus įvairiuose Rusijos regionuose“, – sakoma FSB pranešime.

Rusijos tyrimų komitetas pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl teroristinės organizacijos suformavimo ir dalyvavimo jos veikloje.

Pareigūnai nurodė, kad operacijoje, per kurią buvo išardyta ši kuopelė, dalyvavo Vidaus reikalų ministerija, Nacionalinė gvardija ir Tyrimų komitetas.