Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.29 15:43

Iranas: Jungtinės Valstijos sankcijomis bando pakeisti pasaulio galių balansą

ELTA 2019.04.29 15:43

Sankcijos prieš Irano naftos sektorių yra JAV bandymas pakeisti pasaulio galių balansą ir sutrikdyti naftos rinkos stabilumą, teigia Irano naftos viceministras Amiras Hosseinas Zamaninia.

„Šios sankcijos yra Amerikos reakcija, siekiant įbauginti ir pakeisti pasaulio galių balansą“, - Irano naftos ministerijos naujienų portalo SHANA skelbiamame pranešime sakė A. H. Zamaninia.

Praeitą savaitę Jungtinės Valstijos pareikalavo, kad iranietiškos naftos pirkėjai iki gegužės 1 d. sustabdytų bet kokius sandorius, antraip jiems gresia JAV sankcijos. Taip Jungtinės Valstijos užbaigė pusę metų trukusį išimčių periodą, kurio metu leido aštuonioms didžiausioms iranietiškos naftos importuotojoms pirkti naftą iš Irano.

Pasak Baltųjų rūmų, JAV jau derasi su Saudo Arabija ir Jungtiniais Arabų Emyratais (JAE), kad šios užtikrintų, jog naftos rinkos bus pakankamai aprūpintos. A. H. Zamaninia pabrėžė, kad kitos šalys negali užimti Irano vietos naftos rinkoje.

„Manyti, kad kai kurios šalys gali užimti Irano naftos vietą rinkoje, yra neteisinga žiūrint tiek techniškai, tiek ir politiškai“, - tikino Irano naftos viceministras. Jo teigimu, Persų įlanka gali išlikti tarptautiniu naftos prekybos centru tik tuo atveju, jei visos šalys gali ja laisvai naudotis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi