Pasaulyje

2019.04.29 08:36

Baltimorėje per šaudymą žuvo vienas, sužeisti dar septyni žmonės

BNS 2019.04.29 08:36

JAV Baltimorės mieste sekmadienio popietę vienam vyrui ėmus šaudyti į minią, žuvo vienas žmogus, o dar septyni buvo sužaloti, pranešė pareigūnai ir žiniasklaida.

Policijos komisaro Michaelo Harrisono teigimu, šaudynės prasidėjo kiek po 17 val. vietos (vidurnaktį Lietuvos) laiku vakariniame Baltimorės rajone. Pareigūnas nurodė, kad ginkluotas vyras prisiartino prie maistą gatvėje gaminusių žmonių ir nesirinkdamas ėmė šaudyti į juos. Visgi kol kas neaišku, koks buvo užpuoliko motyvas.

Komisaras nurodė, kad sekmadienį priešingose gatvės pusėse vyko dvi iškylos ir kad dviejose skirtingose vietovėse buvo rasta tuščių gilzių.

Tai reiškia, kad prie incidento galimai prisidėjo antras šaulys ar asmuo, šovęs į patį užpuoliką, kuris pabėgo iš įvykio vietos. Pasak M. Harrisono, kol kas neaišku, ar abi iškylos buvo susijusios.

Vienas vyras buvo nušautas už netoliese esančios baptistų bažnyčios. Jo mirtis buvo konstatuota įvykio vietoje.

M. Harrisonas iš pradžių sakė, kad dar šeši žmonės buvo sužeisti ir nugabenti į ligonines, tačiau neatskleidė jų vardų ar kokios būklės jie buvo.

Policija vėliau išplatino pareiškimą, kuriame patvirtino, kad buvo nužudytas vienas vyras, bet nenurodė jo amžiaus. Pareiškime priduriama, jog buvo sužeisti 27–58 metų vyrai ir 30 metų moteris.

Leidinys „The Baltimore Sun“ vėliau sekmadienį vakare citavo vieną policijos atstovę, informavusią, kad į ligonę buvo paguldytas aštuntasis nukentėjusysis – į koją pašautas vyras. Išsamesnės informacijos tame pranešime nepateikiama.

„Tai nebuvo susiję su bažnyčia. Norėčiau tai pabrėžti“, – pareiškė laikinai mero pareigas einantis Jackas Youngas.

Tiek J. Youngas, tiek M. Harrisonas, bendraudami su žurnalistais, paragino visuomenę pasidalinti su tyrėjais informacija, galinčia padėti nustatyti užpuoliko tapatybę ar jo motyvą.

„Kažkas kažką žino, – tvirtino laikinasis meras. – Šie dalykai... nenutinka savaime. Žmonės žino, kas būna atsakingas už tokias šaudynes.“

„The Baltimore Sun“ žiniomis, iššautos tūtelės buvo aptiktos išsibarsčiusios ant žemės, netoli keptuvų. Po šaudynių buvo pastebėta, kaip policininkai vos už kelių metrų nuo vietos kirpyklos žymėjo galimus įkalčius.

Tuo metu M. Harrisonas pranešė, kad įvykių eigą mėginantys nustatyti pareigūnai ieško liudininkų tarp daugelio žmonių, dalyvavusių sekmadienio renginyje.

Baltimorė jau ne vieną dešimtmetį kenčia nuo prekybos narkotikais provokuojamo smurto ir jau ilgą laiką laikoma vienu iš šalies didmiesčių, kur smurto lygis yra aukščiausias.

Nors miesto vadovai besistengia pagerinti miesto įvaizdį potencialių investuotojų ir lankytojų akyse, Baltimorė tebėra nerimą keliančiuose dažnėjančių smurtinių nusikaltimų gniaužtuose nuo 2015 metų, kai šoktelėjo nužudymų lygis, miestą tuomet apėmus rimčiausioms per kelis dešimtmečius riaušėms, kilusioms areštinėje mirus vienam jaunam juodaodžiui.