Pasaulyje

2019.04.28 20:05

Lukašenka dėl užterštos rusiškos naftos kreipėsi į Putiną

BNS2019.04.28 20:05

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl užterštos rusiškos naftos, kuri „Družba“ vamzdynu nukreipiama į Baltarusijos perdirbimo gamyklas ir tranzitu – toliau į Vakarus.

Pasak Baltarusijos prezidentūros pranešimo, šią problemą A. Lukašenka aptarė su V. Putinu, kuris patikino, kad „šis incidentas bus labai rimtai išanalizuotas, principingai įvertintas ir reikiamai išspręstas“.

„Baltarusija tikisi, kad nekokybiškos rusiškos naftos problema bus išspręsta greitai, kaip tai patikino Rusijos prezidentas“, – teigiama pranešime.

Praėjusios savaitės viduryje Baltarusija buvo priversta dėl šios priežasties smarkiai sumažinti savo naftos perdirbimo įmonių gamybos pajėgumus, stabdyti degalų eksportą į Baltijos valstybes, Lenkiją, Ukrainą bei stabdyti užterštos rusiškos naftos tranzitą į Lenkiją, pastarajai atsisakius ją priimti. Penktadienį rusiškos naftos tiekimas vamzdynais į Europą visiškai nutrūko, Ukrainai sustabdžius tranzitą į Slovakiją ir Vengriją.

Po penktadienį vakare Minske pasibaigusių Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Ukrainos atstovų derybų šiai problemai spręsti Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Kozakas pareiškė, jog jos neliks per artimiausias dvi savaites.

Skelbta, jog šias derybas sutarta pratęsti ateinančią savaitę.

Rusijos naftotiekių operatorė „Transneft“ pranešė nustačiusi, jog organiniai chloro junginiai į „Družba“ naftotiekį dideliai kiekiais pateko dėl privačios bendrovės „Samaratransneft terminal“ kaltės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.