Pasaulyje

2019.04.28 15:41

Britų Leiboristų partija ketina siūlyti parlamentui balsuoti dėl klimato apsaugos

BNS2019.04.28 15:41

Pasibaigus 11 dienų trukusiems protestams, kurie paralyžiavo dalį Londono centro, Jungtinės Karalystės opozicinė Leiboristų partija kitą savaitę kvies parlamentą balsuoti dėl su klimato kaita susijusios nepaprastosios padėties šalyje paskelbimo.

„Trečiadienį Jungtinės Karalystės parlamentas turės galimybę tapti pirmuoju pasaulyje parlamentu, paskelbusiu nepaprastąją padėtį dėl aplinkos ir klimato būklės; tikimės, kad tai paskatins efektyvią kitų šalių parlamentų ir vyriausybių veiksmų bangą“, – vėlų šeštadienį pareiškė Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas.

J. Corbynas ketina reikalauti, jog jo šalis imtųsi veiksmų, kad būtų išvengta daugiau kaip 1,5 laipsnio visuotinio temperatūros atšilimo ir kad iki 2030 metų emisijos visame pasaulyje būtų sumažintos iki beveik pusės 2010 metų lygio.

Leiboristų lyderis pareiškė, kad neseniai įvykęs protestas buvo „masinis ir būtinas signalas“, reikalaujantis „neatidėliotinų ir reikšmingų veiksmų“.

Aplinkosaugininkai surengė šventiškus, bet itin trikdančius protestus, kurie suparalyžiavo dalies Londono gyvenimą, kad atkreiptų pasaulio dėmesį į klimato kaitos problemą.

Kampanijos metu policija sulaikė 1 130 žmonių ir pareiškė kaltinimus 69 asmenims.

Naujosios protestų bangos ištakose stovėjusi šešiolikmetė švedų aplinkosaugos aktyvistė Greta Thunberg pavadino protestus „pirmuoju svarbiu žingsniu“.

„Negalėsime išspręsti problemos, jei nelaikysime jos problema“, – pridūrė G. Thunberg.