Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.27 08:58

Dujų sprogimo Rytų Ukrainos kasykloje aukų padaugėjo iki 13

BNS 2019.04.27 08:58

Prorusiškų separatistų kontroliuojamoje Ukrainos rytinėje Luhansko srityje esančioje anglių kasykloje sprogus dujoms aukų padaugėjo iki 13, o dar keturių darbininkų tebeieškoma, šeštadienį pranešė gelbėtojai.

Metano dujų sprogimas driokstelėjo Jurjivkos gyvenvietės kasykloje, esančioje apsišaukėliškoje „Luhansko liaudies respublikoje“.

Separatistų naujienų agentūra citavo Luhansko nepaprastųjų situacijų ministeriją, kad gelbėtojai, anksčiau pranešę apie penkių kalnakasių žūtį, naktį iš penktadienio į šeštadienį rado dar aštuonis negyvus darbininkus.

Pranešime sakoma, kad dar keturių darbininkų likimas tebėra nežinomas.

Šachtoje susikaupusios metano dujos sprogo ketvirtadienį maždaug už 23 km į vakarus nuo Luhansko esančioje Jurjivkos gyvenvietėje veikiančioje anglių kasykloje „Schidkarbon“.

Pasak pareigūnų, sprogimas įvyko apie 300 m gylyje esančioje šachtoje, kurioje tuo metu buvo 17 kalnakasių.

Apsišaukėliškos „Luhansko liaudies respublikos“ lyderis Leonidas Pasečnikas pavadino „Schidkarbon“ nugriaudėjusį sprogimą „siaubinga tragedija“.

Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija anksčiau penktadienį pasiuntė savo gelbėtojų į separatistų kontroliuojamą teritoriją, paprašiusią pagalbos, sakoma šios institucijos išplatintame pareiškime.

Luhansko naujienų agentūros žiniomis, kasykla „Schidkarbon“ 2014 metais buvo uždaryta įsiplieskus konfliktui tarp Kijevui ištikimų pajėgų ir Rusijos remiamų separatistų, bet 2018 metais buvo vėl atidaryta.

Didžioji dalis ukrainietiškų anglių išgaunama šalies rytinėje dalyje, kur rusenantis konfliktas pareikalavo jau apie 13 tūkst. gyvybių.

Kijevas mėgina suaktyvinti kasybą kitose savo kontroliuojamose šachtose, esančiose Ukrainos vakaruose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi