Pasaulyje

2019.04.26 21:11

FTB vadovas: Rusija per kitus JAV prezidento rinkimus „sės nesantaiką“

BNS2019.04.26 21:11

JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Christopheris Wray penktadienį pareiškė, kad Rusija ketina sutrikdyti 2020 metais vyksiančius JAV prezidento rinkimus, per kampanijas socialiniuose tinkluose skleisdama melagingas naujienas ir propagandą ir tokiu būdu siekdama sukiršinti amerikiečius.

Kalbėdamas Vašingtone įsikūrusiame strateginių studijų centre „Council on Foreign Relations” (CFR) Ch. Wray pabrėžė, kad Maskva mėgino paveikti 2018 metų kadencijos vidurio Kongreso rinkimus, kaip ir 2016 metų prezidento rinkimus, todėl kitąmet, pasak jo, tikėtinas panašus scenarijus.

„Tarp besitęsiančių dalykų yra socialinių tinklų naudojimas, melagingų naujienų, propagandos (skleidimas), apsimetimas kitais asmenimis, siekiant mus supainioti“, – teigė FTB direktorius.

Rusijos žvalgybos agentūros siekia „nustatyti mus vieną prieš kitą, pasėti nesantaiką ir pakirsti amerikiečių pasitikėjimą demokratija“, pareiškė Ch. Wray.

„Tai nėra tiktai su rinkimų ciklu susijusi grėsmė – tai yra 365 dienas per metus egzistuojanti grėsmė, kuri tikrai niekur nedingo“, – sakė FTB vadovas.

„Vertiname 2018 metų rinkimus kaip generalinę repeticiją prieš didelį pasirodymą 2020 metais“, – kalbėjo jis.

Anot Ch. Wray, nors Rusija siekė paveikti 2016 ir 2018 metais vykusius balsavimus, į pačią rinkimų infrastruktūrą nebuvo įsikišta.

Jis taip pat pažymėjo, jog socialinių tinklų kompanijos pasiekė pastebimos pažangos kovodamos su piktavališkais veikėjais.

„Manau, šios bendrovės supranta, jog joms būtina imtis veiksmų, kad jų platformomis nebūtų piktnaudžiaujama“, – nurodė Ch. Wray.

„Per kadencijos vidurio rinkimus buvo daug sėkmingų pavyzdžių, kai dalis šių kompanijų pačios ėmėsi veiksmų... uždarydamos ir trindamos paskyras“, – sakė pareigūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt