Pasaulyje

2019.04.26 19:20

72-jų Trumpas sako esąs „jaunas energingas vyras“, galintis nugalėti Bideną

BNS2019.04.26 19:20

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad būdamas 72-jų jaučiasi „jaunas ir energingas“ ir kitų metų šalies vadovo rinkimuose galėtų „lengvai“ nugalėti 76-ių Joe Bideną.

Prie Baltųjų rūmų penktadienį vienas žurnalistas D. Trumpo paklausė, kokio amžiaus žmogus yra per senas, kad būtų JAV prezidentu. 

„Aš jaučiuosi kaip jaunas vyras. Esu labai jaunas. Net negaliu patikėti... Esu jaunas energingas vyras“, – atsakė jis.

Po to prezidentas nusišypsojo ir pareiškė, kad nėra tikras dėl prezidento posto siekiančio demokrato J. Bideno – antro vyriausio pagal amžių kandidato po 77-erių Bernie Sanderso.

„Pasižiūriu į Joe. Dėl jo nežinau“, – kalbėjo prezidentas.

Tačiau jis patikino niekada nesakysiantis, jog kas nors yra per senas būti prezidentu.

Kai D. Trumpo paklausė, kaip jis nugalės J. Bideną, dėl jam simpatizuojančios darbininkų klasės balsų galintį atsikovoti tokias valstijas kaip Mičiganas ar Viskonsinas, D. Trumpo nugvelbtas iš demokratų per 2016 rinkimus, prezidentas atsakė trumpai: „Manau, mes jį lengvai nugalėsime.“

D. Trumpas yra vyriausias kada nors buvęs JAV prezidentas, tačiau trejais su puse metų jaunesnis už J. Bideną, ketvirtadienį prisijungusį prie būrio kandidatų, siekiančių tapti Demokratų partijos kandidatu kitų metų prezidento rinkimuose.

Dabartinis prezidentas taip pat yra penkeriais metais jaunesnis už senatorių B. Sandersą, antrą pagal populiarumą demokratų kandidatą.

Iš 20 demokratų, besivaržančių dėl teisės kovoti dėl prezidento posto, 10 yra jaunesni nei 50-ies.

Nepaisant D. Trumpo tvirtinimų, kad yra jaunas, energingas ir geros sveikatos, jis turi antsvorio.

Vasario mėnesį D. Trumpo gydytojas patvirtino, kad prezidentas yra sveikas.

Savo ilgametį nekilnojamojo turto verslą šeimai palikęs D. Trumpas šiurpina sveikos mitybos ekspertus polinkiu į nesveiką mitybą. Be to, jis vengia aktyviai mankštintis. Po kasmetinės apžiūros jo gydytojas paskelbė, kad prezidentas sveria 110 kilogramų – o tai reiškia, kad jis yra nutukęs. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.