Pasaulyje

2019.04.26 16:53

Vokietijos ministras: ES kaip grupė nori prisijungti prie Kinijos „Šilko kelio“ projekto

ELTA 2019.04.26 16:53

Didžiosios Europos Sąjungos šalys kaip vieninga grupė, o ne atskiros valstybės, nori pasirašyti susitarimo memorandumą su Kinija dėl „Naujojo Šilko kelio“, vadinamo „Juostos ir kelio iniciatyva“ (BRI), projekto, pareiškė Vokietijos ekonomikos ministras Peteris Altmaieris.

„Didžiosiose ES šalyse mes sutarėme, kad nenorime pasirašyti jokių dvišalių memorandumų. Mes norime kartu sudaryti susitarimus tarp Europos ekonominės erdvės ir Kinijos“, – sakė P. Altmaieris, paklaustas, ar Vokietija gali pasirašyti dvišalį susitarimą su Kinija dėl BRI, praneša „Reuters“.

Pasak ministro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Jungtinės Karalystės dalyvavimas BRI forume Pekine rodo, kad „didžioji ES dalis“ vieningai tiki, kad „įgyvendinti savo pozicijas galima tik kartu“.

Pekine vykusiame forume dalyvavęs P. Altmaieris patikino teigiamai vertinantis Kinijos prezidento Xi Jinpingo pažadą BRI rėmuose siekti laisvos ir tvarios prekybos tikslų. P. Altmaierio teigimu, Kinija Europos Sąjungai yra tiek partnerė, tiek ir konkurentė, todėl ES turi aiškiai apibrėžti savo interesus.

„Kad tai pasiektume, mums reikia pramonės strategijos, o jai savo ruožtu reikia susisiekimo strategijos“, – kalbėjo Vokietijos ekonomikos ministras.

Kovą Italija tapo pirmąją iš didžiųjų Vakarų šalių, pasirašiusi susitarimo memorandumą su Kinija dėl „Šilko kelio“ projekto vystymo.

Forumas Pekine yra antras toks viršūnių susitikimas po 2017-aisiais vykusiojo. Kinijos „Naujojo Šilko kelio“ iniciatyva užsienyje vertinama prieštaringai. Ji numato milijardines investicijas į kelius, geležinkelius, uostus bei kitus infrastruktūros projektus. Kinija nori nutiesti naujus prekybos maršrutus į Europą, Afriką, Lotynų Ameriką bei Azijoje. Vis dėlto kritikai pirmiausiai neturtingas šalis įspėja dėl skolų spąstų ir politinės priklausomybės nuo Kinijos.