Pasaulyje

2019.04.26 15:57

Atokią perkeltųjų sirų stovyklą paliko per 7 tūkst. žmonių, kurie grįžtą Sirijon

BNS2019.04.26 15:57

Netoli Jordanijos sienos esančią perkeltųjų sirų stovyklą nuo kovo mėnesio paliko daugiau nei 7 tūkst. žmonių, penktadienį pranešė vienas Jungtinių Tautų atstovas.

Anot JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro (OCHA), nuo kovo mėnesio iki balandžio 21 dienos izoliuotą Rukbano stovyklą, esančią netoli su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ kovojančios JAV vadovaujamos koalicijos naudojamos Tanfo bazės, palikus daugiau kaip 4 tūkst. žmonių, joje liko apie 36 tūkst. žmonių.

Sirijos vyriausybė ir ją palaikanti Rusija vasario mėnesį paskelbė, kad buvo atidaryti iš stovyklos vedantys humanitariniai koridoriai ir paragino gyventojus jais pasinaudoti.

„Nuo kovo Rukbaną paliko daugiau nei 7 300 žmonių“, įskaitant maždaug 3 tūkst. perkeltųjų, išvykusių po balandžio 21 dienos, naujienų agentūrai AFP sakė OCHA atstovas Davidas Swansonas.

Stovyklą palikę žmonės persikėlė į kolektyvines prieglaudas centriniame Homso mieste arba į gimtuosius rajonus to paties pavadinimo provincijoje, nurodė OCHA.

Pasak agentūros, Rukbano gyventojai patys organizavo keliones į aplink Tanfo esančios deeskalavimo zonos pakraštį, iš kur jie toliau keliavo asmeniniais automobiliais, arba buvo vežami privačiomis ar vyriausybės parūpintomis transporto priemonėmis į keturias kolektyvines prieglaudas Homso mieste.

Padėtį Sirijoje stebinčios organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ duomenimis, į Damasko kontroliuojamas Homso dalis iš Rukbano grįžtantys žmonės pasirašė su Sirijos vyriausybe vadinamąsias „susitaikymo sutartis“.

Rukbano stovykloje gyvenimo sąlygos yra sunkios: daugelis joje esančių žmonių valgo tik kartą per dieną – dažniausiai duoną su alyvuogių aliejumi ar jogurtu, teigia vienas gyventojas.

Šią stovyklą itin sunku pasiekti, nes ji yra atokioje vietovėje Jordanijos pasienyje ir netoli vietos, kur dislokuotos JAV pajėgos bei veikia jų remiami sukilėliai.

Vasarį 133 sunkvežimių vilkstinė pristatė stovyklos gyventojams pristatė maisto, drabužių, higienos prekių ir vaistų.

Ši vasario 6 dieną pristatyta humanitarinė pagalba buvo tik antra tokia siunta per tris mėnesius.

Nuo Sirijos pilietinio karo pradžios žuvo daugiau nei 370 tūkst. žmonių, dar milijonai sirų buvo priversti palikti savo namus. Konfliktas prasidėjo 2011 metais Damaskui pamėginus žiauriai numalšinti įsiplieskusius antivyriausybinius protestus.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.29 08:35

Įvykiai Baltarusijoje. Režimas trims mėnesiams sustabdo protestus bei opozicijos padėtį nušviečiančios tut.by žiniasklaidos statusą Baltarusija sankcijas taikys apie 100 Lietuvos pareigūnų; atnaujinta 20.09

22
Vilniaus universitete vykstanti Emmanuelio Macrono diskusija su studentais

Pasaulyje

2020.09.29 10:10

Macronas: mums reikia demokratiškesnės ES, kurios vadovus rinktų tautos Prancūzijos prezidentui suteiktas VU garbės daktaro vardas; atnaujinta 12.47

48
Rusijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Su-25“ asociatyvi nuotr.

Pasaulyje

2020.09.29 06:58

Armėnija skelbia, kad jų naikintuvą numušė Turkijos lėktuvas Turkija tokius kaltinimus vadina „neatitinkančiais tikrovės“; atnaujinta 18.24

11
Prancūzijos prezidentas Emannuelis Macronas su Gitanu Nausėda lankėsi Rukloje

Pasaulyje

2020.09.29 16:19

Su Macronu karius Rukloje aplankęs Nausėda: šis vizitas svarbus, kad vienas kitą geriau suprastume Prancūzijos prezidentas atsisveikino su Lietuva; atnaujinta 17.42

49
Petro Porošenka

Pasaulyje

2020.09.29 07:53

Naujausia informacija. Buvęs Ukrainos prezidentas Porošenka užsikrėtė koronavirusu Jungtinėje Karalystėje – naujų atvejų rekordas; atnaujinta 22.01

31