Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.26 15:18

Šri Lankos prezidentas paragino šalies piliečius nepasiduoti islamofobijai

ELTA 2019.04.26 15:18

Šri Lankos prezidentas Maithripala Sirisena paragino visuomenę atsisakyti antimusulmoniškos retorikos. Kaip pranešė penktadienį laikraštis „The Daily News“, valstybės vadovas tai pareiškė savo rezidencijoje per susitikimą su šalies žiniasklaidos atstovais.

„Nejauskite neapykantos musulmonams dėl sprogdinimų, kuriuos įvykdė keli ekstremistai. Nes visi musulmonai smerkia šią siaubingą ataką“, – pabrėžė M. Sirisena. Jis patikino, kad netrukus vietinių teroristinių grupuočių nariai bus suimti ir Šri Lanka vėl galės normaliai gyventi.

Dauguma Šri Lankos gyventojų - budistai, kiti - hinduistai, musulmonai, krikščionys. Pats M. Sirisena – praktikuojantis budistas ir vegetaras. 2018 metų kovo mėnesį salos valdžia įvedė nepaprastąją padėtį dėl musulmonų ir singalų, kurie sudaro didelę šalies gyventojų dalį, susirėmimų.

Balandžio 21 d. Šri Lankoje buvo įvykdyta didžiausia šalies istorijoje serija teroro aktų. Kolombe, Negombe ir Batikalojoje iš viso nugriaudėjo aštuoni sprogimai, taip pat ir katalikų bažnyčiose per Velykų pamaldas ir viešbučiuose. Buvo pranešta apie 359 aukas, bet vėliau paaiškėjo, kad medikai per klaidą padidino jų skaičių. Naujausiais duomenimis, teroro aktai pareikalavo maždaug 250 žmonių gyvybių. Sulaikyta apie 80 įtariamųjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi