Pasaulyje

2019.04.26 11:58

Kraistčerče viešintis princas Williamas: meilė stipresnė už neapykantą

ELTA2019.04.26 11:58

Didžiosios Britanijos princas Williamas pagyrė Naujosios Zelandijos Kraistčerčo miesto musulmonus už jų laikyseną po teroristinio išpuolio prieš šešias savaites.

Lankydamasis Al Nuro mečetėje, kuri tapo atakos taikiniu, britų sosto įpėdinis penktadienį sakė: „Jūs parodėte, kaip reikia atsakyti į neapykantą – su meile. Meilės jėga visad yra stipresnė už neapykantos jėgą“.

Williamas kalbėjo 160 išpuolį išgyvenusių žmonių ir žuvusiųjų artimųjų. Savo kalbą jis pradėjo kelis žodžius tardamas Naujosios Zelandijos čiabuvių maorių kalba ir arabišku pasisveikinimu „Salam aleikum“ („Ramybė Jums“). Iš viso per išpuolį prieš dvi mečetes per penktadienio pamaldas kovo 15-ąją žuvo 50 žmonių, dešimtys buvo sužeisti. Kai kurie jų vis dar gydomi ligoninėje.

Pradėdamas savo dviejų dienų viešnagę Naujojoje Zelandijoje, princas Williamas ketvirtadienį Auklando klinikoje aplankė penkerių metukų musulmonę mergaitę, kuri tik šią savaitę prabudo iš komos. Ir Kraistčerče Williamas aplankė sužeistuosius. Jam taip pat buvo aprodyta ir antroji mečetė. Sosto įpėdinis pagyrė Naujosios Zelandijos premjerę Jacindą Ardern už „nepaprastą lyderystę“ po išpuolio.

Dėl atakų suimtas 28 metų rasistas ir dešinysis ekstremistas iš Australijos. Jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt