Pasaulyje

2019.04.25 18:39

Politologas apie Kim Jong Uno ir Putino susitikimą: Šiaurės Korėja yra užspeista į kampą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.04.25 18:39

Pirmasis Šiaurės Korėjos ir Rusijos vadovų susitikimas Vladivostoke baigėsi be jokių apčiuopiamų rezultatų, Kim Jong Unui ir Vladimirui Putinui pažadėjus gerinti valstybių santykius. LRT RADIJO laidoje kalbėjęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) lektorius Linas Didvalis teigia, kad Šiaurės Korėjos režimas pateko į aklavietę.

L. Didvalis pabrėžia, jog šiame Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno ir Rusijos prezidento V. Putino susitikime nieko konkretaus nebuvo nuspręsta, todėl galime tikėtis naujų valstybių vadovų susitikimų ir aiškesnių pareiškimų apie dvišalius santykius.

Eksperto nuomone, susitikimas yra naudingas Rusijai, kuri turi savo interesų Korėjos pusiasalyje.

„Rusija nenori, kad Korėjoj vyktų kokie nors nestabilumai. Pavyzdžiui, kad Šiaurės Korėjoje įvyktų koks nors perversmas, kuris suirutę įvestų, nes rusai nenori prie savo sienos nestabilumų. Taip pat nenori, kad Šiaurės Korėja taptų grėsme ir karine galybe branduolinio ginklo prasme. (...) Galiausiai, Rusija nelabai yra linkusi apie susivienijimą abiejų Korėjų, kas reikštų, kad plečiasi Amerikos galia“, – sako L. Didvalis.

Jis prideda, jog Rusija siekia Šiaurės Korėją turėti savo įtakos zonoje, palaikyti valstybių bendravimą ir galėtų kreipti šalies ateitį tinkama linkme.

Tuo tarpu Šiaurės Korėjos lyderio atvykimą į Rusiją ekspertas vertina kaip atsidūrimą diplomatinėje aklavietėje.

„Ryšiai buvo nutraukti ar sugedo po raketų bandymų, po kitų surengtų išpuolių. Tad Šiaurės Korėja dabar yra gan vieniša valstybė, neturinti sąjungininkų ir užtarėjų pasaulį“, – LRT RADIJUI sakė L. Didvalis.

Anot jo, šiais metais vykęs antrasis Kim Jong Uno susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, kuris baigėsi anksčiau laiko nutrūkus deryboms, rodo, kad Šiaurės Korėjos vadovas yra desperacijoje ieškant sąjungininkų.

„Jam nepavyko rasti kalbos su amerikiečiais, todėl dabar vyksta bandymas ieškoti užnugario, stiprių draugų kitur“, – sakė VDU lektorius.