Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.25 13:16

Joe Bidenas meta iššūkį Trumpui: sieks JAV prezidento posto

LRT.lt, BNS 2019.04.25 13:16

Po ilgus mėnesius trukusio svarstymo buvęs viceprezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį paskelbė, jog sieks tapti demokratų partijos kandidatu per 2020 metais vyksiančius prezidento rinkimus.

Apie savo sprendimą jis pranešė tviterio paskyroje paskelbtu vaizdo įrašu, prie kurio parašė: „Esminės šios tautos vertybės... mūsų autoritetas pasaulyje... mūsų demokratija.... visa, kas yra Amerika – Amerika – yra pastatyta ant kortos. Štai kodėl šiandien pranešu, kad kandidatuosiu į Jungtinių Valstijų prezidentus“. 

Vaizdo klipe J. Bidenas prisiminė prezidento Donaldo Trumpo daug amerikiečių šokiravusią reakciją į Šarlotesvilio baltųjų nacionalistų riaušes 2017 metais, sakydamas, kad šiuo metu šalyje vyksta „mūšis dėl šios tautos sielos".

„Tikiu, kad istorija į šio prezidento ketverius valdymo metus ir tai, ką jis palaiko, žiūrės kaip į nuo normos nukrypusį laikotarpį, – sakė jis. – Tačiau jei mes Donaldui Trumpui suteiksime 8 metus Baltuosiuose rūmuose, jis amžiams ir iš esmės pakeis šios tautos, to, kas mes esam, charakterį. Ir aš negaliu sėdėti rankas sudėjęs ir leisti, kad tai įvyktų."

Prie starto linijos šis demokratų politikos veteranas stoja kaip ryškus favoritas tarp virtinės partijos kandidatų, pasiryžusių kovoti dėl teisės 2020-ųjų rinkimuose mesti iššūkį Donaldui Trumpui.

76 metų J. Bidenas bus didžiausią patirtį turintis ir autoritetingiausias demokratas, dalyvausiantis kovoje dėl teisės  tapti partijos kandidatu rinkimuose.

8 metus Barackos Obamos adminsitracijoje viceprezidento pareigas ėjęs J. Bidenas, daugelį mėnesių, o gal net metų, planavęs savo kampaniją, kol kas tvirtai pirmauja apklausose.

Įvairias apklausas stebinčio tinklapio „RealClearPolitics“ duomenimis, jis yra favoritas ir turi 29,3 proc. rinkėjų paramą. Antroje vietoje su 23 proc. parama yra nepriklausomas senatorius Bernie Sandersas.

Visgi neseniai kilusi kontroversija dėl J. Bideno įpročio pokalbio metu liesti pašnekovą, ypač bendraujant su moterimis, gali apkartinti jo pastangas siekti demokratų nominacijos.

J. Bideno patarėjai šią savaitę nebuvo linkę kalbėti apie buvusio viceprezidento planus. Tačiau keli gerai informuoti šaltinai nurodė, kad ketvirtadienį paskelbęs apie savo kandidatavimą J. Bidenas vyks į Pitsbergą Pensilvanijoje, kuri 2016 metų rinkimuose atidavė savo balsus už D. Trumpą. Pirmadienį jis čia pasakys kalbą vienos profesinės sąjungos renginyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi