Pasaulyje

2019.04.25 10:03

Šri Lankoje sustabdytos visos katalikų pamaldos

BNS 2019.04.25 10:03

Visoms katalikų bažnyčioms Šri Lankoje buvo nurodyta būti uždarytoms ir sustabdyti pamaldas iki to laiko, kol pagerės saugumo situacija, ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas aukšto rango dvasininkas.

Tokių priemonių imtasi po kruvinos sprogdinimų virtinės Velykų sekmadienį.

„Patarus saugumo pajėgoms, esame uždarę visas bažnyčias, – sakė minėtas kunigas. – Viešų mišių nebus iki atskiro pranešimo.“

Saugumas prie bažnyčių visoje šalyje jau sustiprintas, pranešė vyriausybės pareigūnai.

Įtariamųjų paieškos

Visoje Šri Lankoje trečiadienio naktį papildomai buvo dislokuota tūkstančiai karių, turinčių padėti policijai ieškoti Velykų sekmadienio atakos įtariamųjų, ketvirtadienį paskelbė kariuomenės atstovas.

Brigados vadas Sumithas Atapattu sakė, kad armija dislokuotų karių skaičių padidino 1,3 tūkst. iki 6,3 tūkst., o karinis jūrų laivynas ir oro pajėgos taip pat dislokuoja dar 2 tūkst. karių.

„Pagal nepaprastosios padėties taisykles turime įgaliojimus atlikti kratas, konfiskuoti, areštuoti ir sulaikyti, – naujienų agentūrai AFP sakė S. Atapattu. – Dalyvaujame vykdant stacionarią sargybą, patruliuojant ir padedant rengti atitvėrimo ir paieškos operacijas.“

Vyriausybė taip pat paskelbė draudimą visiems dronų skrydžiams ir nurodė, kad stabdomos visų komercinių operatorių licencijos.

Policija nurodė praėjusią naktį areštavusi dar 16 įtariamųjų, siejamų su ekstremistų grupuote „National Thowheeth Jama'ath“ (NTJ), kuri yra kaltinama dėl sekmadienio sprogimų trijose bažnyčiose ir trijuose prabangiuose viešbučiuose.

Pasak policijos, dėl daugiausiai aukų – beveik 360 – per šalies istoriją pareikalavusios atakos prieš civilius dabar apklausiami maždaug 75 žmonės.

Šri Lankos pareigūnai taip pat aiškinasi, kodėl saugumo struktūros nesiėmė veiksmų gavusios išankstinės informacijos apie tikėtinas NTJ atakas per Velykas.

Prezidentas Maithripala Sirisena, kuris taip pat yra gynybos ir teisėtvarkos ministras, antradienį pažadėjo didelį saugumo struktūrų pertvarkymą „per 24 valandas“ atleidžiant policijos ir ginkluotųjų pajėgų vadus, tačiau ketvirtadienį ryte jokių permainų dar nebuvo.

Nuo pat sekmadienio svaidomasi abipusiais kaltinimais, šalyje tebetvyro įtampa. Daugelis parduotuvių ir įstaigų nedirba, keliuose nematyti automobilių.

M. Sirisena ketvirtadienį per du atskirus susitikimus turi aptarti padėtį su visų politinių partijų lyderiais ir religiniais lyderiais.

Sekmadienio bombų sprogdinimai yra pirmieji šalyje nuo 2009 metų gegužės, kai buvo nuslopintas tamilų sukilimas.