Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.25 09:57

Princas Williamas Naujojoje Zelandijoje sutiktas tradiciniu maorių pasisveikinimu

BNS 2019.04.25 09:57

Didžiosios Britanijos princas Williamas ketvirtadienį atvyko į Naująją Zelandiją dviejų dienų vizito, per kurį pagerbs Pirmojo pasaulinio karo metais kritusius karius ir susitiks su praėjusio mėnesio atakas mečetėse išgyvenusiais žmonėmis.

Ketvirtadienį ryte Kembridžo kunigaikštis drauge su Naujosios Zelandijos ministre pirmininke Jacinda Ardern dalyvavo ANZAC (Australijos ir Naujosios Zelandijos armijos korpuso) dienos pamaldose Oklande. Per jas Williamas savo senelės, karalienės Elžbietos II, vardu padėjo vainiką.

ANZAC diena yra nacionalinė šventė, kuria minimas Naujosios Zelandijos ir Australijos karių nesėkmingai pasibaigęs išsilaipinimas Galipolio pusiasalyje 1915 metais. Daugiau kaip 10 tūkst. šių dviejų šalių karių žuvo per tą Pirmojo pasaulinio karo kampaniją dabartinės Turkijos teritorijoje.

Ketvirtadienį po pietų Williamas turi nuskristi į Kraistčerčą. Penktadienį jis ten apsilankys dviejose mečetėse, kuriose kovo 15 dieną užpuolikas nušovė 50 žmonių. Princas ketina susitikti su gelbėtojais, musulmonų lyderiais ir atakas išgyvenusiais žmonėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi