Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.24 17:13

Rumunų parlamentas nepaisydamas Briuselio perspėjimų priėmė kontroversišką reformą

BNS 2019.04.24 17:13

Rumunijos parlamentas trečiadienį pritarė kontroversiškoms šalies baudžiamojo kodekso pataisoms, kurios, kritikų teigimu, yra naudingos valdančiosios Socialdemokratų partijos (PSD) vadovui Liviu Dragnea ir gali išprovokuoti naują konfrontaciją su Briuseliu.

Opozicija tvirtina, kad PSD stumiamose reformose numatytas senaties termino apribojimas, be to, nusikaltimu nebebus laikomas piktnaudžiavimas įgaliojimais. Pagal šį straipsnį L. Dragnea buvo nuteistas pernai birželį, jam skirta pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė.

L. Dragnea šį nuosprendį yra apskundęs. Kitas teismo posėdis numatytas gegužės 20 dieną.

Europos Komisija anksčiau perspėjo Bukareštą nepriimti šių pataisų ir sakė, kad „greitai imtųsi veiksmų“, jei Rumunija žengtų daugiau žingsnių suteikdama „faktinį nebaudžiamumą“ aukšto rango pareigūnams, nuteistiems už korupciją.

Nesutarimai dėl minimų reformų temdo sausį prasidėjusį Rumunijos pirmininkavimą Europos Sąjungai.

Opozicija žada apskųsti priimtas pataisas Konstituciniam Teismui – dėl to būtų atidėta reformų įsigaliojimo data.

„Užginčysime... šį prakeiktą įstatymą, kuris išstums Rumuniją į Europos periferiją“, – pareiškė opozicinių liberalų parlamentarė Raluca Turcan per debatus Deputatų rūmuose.

„Nė viena iš pataisų neturi nieko bendra su Rumunijos tikrosiomis problemomis – jos tėra pretekstas rodyti palankumą nusikaltėliams“, – pridūrė ji.

PSD sako, kad pataisoms jau pritarė teismas, nagrinėjęs ankstesnį opozicijos skundą.

„Nebuvo net prirašyta nė vieno kablelio“, – po trečiadienį surengto balsavimo sakė L. Dragnea.

PSD vadovybė anksčiau mėgino prastumti pataisas per nepaprastuosius įsakus, tačiau teisingumo ministras Tudorelis Toaderas atsisakė vykdyti tokį nurodymą ir praėjusią savaitę buvo atleistas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi