Pasaulyje

2019.04.24 16:44

Kim Jong Uno dešiniąja ranka vadinamas pareigūnas neteko savo posto

ELTA2019.04.24 16:44

Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong-uno labiausiai patikimas politikos patarėjas Kim Yong Cholas neteko svarbiausio savo posto, trečiadienį skelbė Pietų Korėjos žiniasklaida.

Aukšto rango Šiaurės Korėjos pareigūnas Kim Yong Cholas buvo laikomas Šiaurės Korėjos vadovo dešiniąja ranka, jis dalyvavo derybose su JAV valstybės sekretoriumi Mike`u Pompeo dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos.

Kaip pranešama, Kim Yong Cholas neteko Jungtinio fronto departamento vadovo posto. Jungtinio fronto departamentas yra Šiaurės Korėjos Darbininkų partijos aparatas, atsakingas už santykių su Pietų Korėja ir JAV palaikymą. Pietų Korėjos agentūra „Yonhap“ nepateikė pareigūno nušalinimo priežasties. Kim Yong Cholą šiame poste pakeitė mažai žinomas pareigūnas Jang Kum Cholas.

Kim Yong Cholas buvo svarbiausias Kim Jong-uno pasiuntinys. Pareigūnas sausį vyko į Baltuosius rūmus susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Pranešimas apie Kim Yong Cholo nušalinimą iš posto pasirodė praėjus kelioms dienoms po Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos pareiškimo, kad JAV valstybės sekretorius M. Pompeo turėtų būti nušalintas nuo dvišalių derybų ir būti pakeistas kuo nors „brandesniu“. 

JAV ir Šiaurės Korėjos branduolinės derybos įstrigo po antrojo nesėkmingo JAV prezidento D. Trumpo ir Kim Jong-uno susitikimo Vietname.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.