Pasaulyje

2019.04.24 13:36

JT Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją dėl kovos su seksualiniu smurtu per konfliktus

ELTA2019.04.24 13:36

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba antradienį priėmė sušvelnintą rezoliuciją dėl kovos su seksualiniu smurtu per konfliktus, informuoja „Deutsche Welle“.

13 Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narių balsavo už Vokietijos parengtą rezoliuciją. Kinija ir Rusija balsuojant susilaikė. Tačiau rezoliucija patvirtinta tik po to, kai buvo sušvelninta.

JAV pagrasino vetuoti rezoliuciją, nes pradiniame rezoliucijos variante buvo nuorodos į „seksualinę ir reprodukcinę sveikatą asmenų, karo metu išgyvenusių išprievartavimą ir išnaudojimą“. Anot JAV, tokia formuluotė reiškė pritarimą abortui. 

„Rezoliucijoje visos JT valstybės narės raginamos suteikti paramą aukoms, užtikrinant geresnes galimybes kreiptis į teismą, pasinaudoti medicinine ir psichologine pagalba bei reintegruotis į visuomenę“, – teigė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas.

Rezoliucijoje taip pat atkreipiamas dėmesys į seksualinio smurto aukas, kurios pernelyg dažnai buvo ignoruojamos, įskaitant vyrus, berniukus, motinas ir vaikus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.