Pasaulyje

2019.04.24 10:48

Britanijos premjerė atnaujino „Brexito“ pokalbius su opozicija

ELTA 2019.04.24 10:48

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May atnaujino „Brexito“ pokalbius su opozicijoje esančiais leiboristais. Vyriausybės atstovas antradienį kalbėjo apie „rimtas, tačiau sunkias“ konsultacijas. Leiboristų lyderis Jeremy'is Corbynas apkaltino Th. May neatsitraukiant nuo savo „raudonų linijų“.

„Vyriausybės pozicija turi keistis“, – pabrėžė opozicijos vadovas. Vyriausybė esą negali toliau atkakliai laikytis savo pasiūlymų, kuriuos jau triskart atmetė parlamentas.

Parlamentarai tris sykius atmetė Th. May su Briuseliu išsiderėtą išstojimo sutartį. Ši sutartis didelio pasipriešinimo sulaukia ir Th. May torių partijos gretose.

Todėl Th. May teko jau du kartus prašyti atidėti Didžiosios Britanijos išstojimą iš ES. Pradžioje „Brexitas“ buvo numatytas kovo 29-ąją, tada – balandžio 12 dieną. Šiuo metu galioja „lankstus“ atidėjimas iki spalio 31-osios, kuris leidžia britams palikti Bendriją ir iki šio termino.

Th. May siekia šalies pasitraukimo iš Muitų sąjungos ir Europos vidaus rinkos, kad Didžioji Britanija galėtų pati spręsti dėl savo prekybinių santykių ir savo imigracijos politikos. Leiboristai tuo tarpu nori glaudesnių sąsajų su ES. Laikas spaudžia: britų vyriausybei lieka tik vienas mėnuo laiko susitarti, jei šalis nori išvengti dalyvavimo gegužės pabaigoje vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

Rikimai į Europos Parlamentą Didžiojoje Britanijoje būtų surengti gegužės 23 dieną.