Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.23 13:55

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už išpuolius Šri Lankoje

LRT.lt, BNS 2019.04.23 13:55

„Islamo valstybė“ (ISIS) valstybė prisiėmė atsakomybę už sprogdinimus Velykų sekmadienį Šri Lankoje, kurie pareikalavo per 300 žmonių aukų, rašo „the Independent“

Pareiškime, kurį išplatino grupuotės propagandos agentūra „Amaq“ teigiama, kad „Islamo valstybė“ savo taikiniu pasirinko valstybių, kurios bombardavo jos teritoriją, piliečius ir krikščionis.

„Šaltinis „Amaq“ agentūrai pranešė, kad atakų, kurios taikiniais buvo pasirinkti [JAV vadovaujamai] koalicijai priklausančių valstybių piliečiai ir krikščionys Šri Lankoje, vykdytojai buvo „Islamo valstybės“ kariai“, – teigiama pranešime.

Tokio pareiškimo formuluotė panaši į ankstesnius kartus, kai grupuotė prisiėmė atsakomybę už jos įkvėptus, bet tiesiogiai neorganizuotus teroro išpuolius.

Išplatintame pareiškime nebuvo jokių įrodymų ar išsamesnės informacijos.

Bažnyčiose ir prabangiuose viešbučiuose Velykų sekmadienį nugriaudėję sprogdinimai yra tarp daugiausiai aukų pareikalavusių išpuolių pasaulyje po 2001 metų atakų Jungtinėse Valstijose.

Šri Lankos vyriausybė antradienį pranešė, kad už išpuolius Šri Lankoje atsakinga vietos grupuotė „National Thowheeth Jama'ath“ (NTJ). Pasak jos, tai buvo atpildas už praėjusio mėnesio išpuolius dviejose mečetėse Naujosios Zelandijos pietiniame Kraistčerčo mieste.

Ji taip pat nurodė, jog esama žvalgybinių duomenų, kad Šri Lankos ekstremistus palaiko „tarptautinės teroristų grupuotės“.

Šaltiniai policijoje naujienų agentūrai AFP pranešė, kad du iš trijų sprogdinimų viešbučiuose įvykdė vieno turtingo prieskonių prekyba užsiimančio Kolombo verslininko sūnūs.

Jie susisprogdino sostinės viešbučių „Shangri-La“ ir „Cinnamon Grand“ svečiams laukiant pusryčių eilėje, nurodė šaltinis.

Pasak tyrime dalyvaujančio pareigūno, broliai buvo įtakingi nariai vietos islamistų grupuotėje NTJ, kurią vyriausybė anksčiau kaltino dėl budistų statulų niokojimo.

Prieš mėnesį JAV remiamos kurdų vadovaujamos pajėgos Sirijoje paskelbė užėmusios paskutinę džihadistų judėjimo IS tvirtovę šalies rytuose ir visiškai sunaikinusius paskutinius vadinamojo kalifato likučius.

Paskutinio savo teritorijos lopinėlio Bagūzo gyvenvietėje rytų Sirijoje netekę džihadistai išsaugojo savo naujokų verbavimo tinklą ir toliau prisiima atsakomybę už išpuolius Irake, Sirijoje ir kitose pasaulio vietose.

Sekmadienį IS prisiėmė atsakomybę už 10 gyvybių nusinešusią šeštadienio ataką prie Afganistano Ryšių ir informacijos ministerijos Kabulo centre, per kurią ministerijos pastate kelioms valandoms buvo įstrigę maždaug 2 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi