Pasaulyje

2019.04.23 13:29

Buvęs Prancūzijos premjeras Fillonas bus teisiamas dėl fiktyvių darbų

BNS 2019.04.23 13:29

Buvęs Prancūzijos premjeras Francois Fillonas, kurio 2017 metų bandymą siekti prezidento posto sužlugdė su jo žmona susijęs fiktyvių darbų skandalas, dėl šių įtarimų bus teisiamas, antradienį agentūrai AFP sakė šaltinis teismų sistemoje.

Tyrimą atliekantys teisėjai rekomendavo teisti F. Filloną ir jo žmoną britę Penelope dėl kaltinimų piktnaudžiavus valstybės lėšomis, rezgus sąmokslą ir nevisiškai atskleidus savo finansų padėtį Prancūzijos priežiūros institucijai.

F. Fillonui daugelis prognozavo pergalę prezidento rinkimuose, bet tada tiriamosios žurnalistikos laikraštis „Le Canard Enchaine“ 2017-ųjų sausį paskelbė apie įtariamas jo machinacijas ir tai pakirto pasitikėjimą juo.

Keliuose straipsniuose laikraštis rašė matęs Velse gimusios Penelope atlyginimo lapelius, rodančius, kad jai, kaip F. Fillono asistentei šalies parlamente, 1986–2013 metais buvo išmokėta 680 tūkst. eurų, bet ji parlamente neatliko jokio ar beveik jokio darbo.

F. Fillonas su 20,01 proc. balsų  liko trečias pirmajame rinkimų rate: jį aplenkė centristas Emmanuelis Macronas  ir kraštutinių dešiniųjų kandidatė Marine Le Pen.

Pagal Prancūzijos teisinę sistemą F. Fillonas gali apskųsti sprendimą jį teisti