Pasaulyje

2019.04.23 11:31

Zelenskis neigia surengęs apklausą dėl Ukrainos parlamento pirmalaikio paleidimo

BNS2019.04.23 11:31

Ukrainos prezidento rinkimuose triumfavusio Volodymyro Zelenskio kampanija antradienį paneigė pranešimus, jog socialiniame tinkle „Facebook“ jis pradėjo apklausą dėl pirmalaikio Aukščiausiosios Rados paleidimo, ir pareiškė, kad tai yra melagingos naujienos.

„Ar pritariate pirmalaikiam Aukščiausiosios Rados paleidimui?“ – toks pranešimas buvo paskelbtas feisbuko puslapyje „Volodymyras Zelenskis – Liaudies tarnas“.

Pranešimas netrukus sulaukė daugiau kaip dviejų tūkstančių komentarų.

„Socialiniuose tinkluose sukurta daugybė puslapių, neva [priklausančių] Volodymyrui Zelenskiui. Dalį jų [sukūrė] šalininkai. Jiems už tai – begalinis dėkingumas, – rašoma V. Zelenskio rinkimų štabo pranešime. – Tačiau didelė dalis melagingų puslapių sukurta siekiant diskredituoti Volodymyrą Zelenskį ir jo komandą. Būtent tokiame „Facebook“ puslapyje, pavadintame „Volodymyras Zelenskis – Liaudies tarnas“, antradienį buvo paskelbta žinutė su klausimu „Ar palaikote pirmalaikį Rados paleidimą?“

V. Zelenskio atstovai taip pat paragino vadovautis tik informacija, skelbiama oficialiajame tinklalapyje.

Po sekmadienį vykusio rinkimų antrojo rato suskaičiavus beveik visus balsus paaiškėjo, kad V. Zelenskis surinko 73,23 proc., o kadenciją baigiantis valstybės vadovas Petro Porošenka – 24,45 proc. balsų.