Pasaulyje

2019.04.23 11:03

Didžiausios partijos kandidatas į EK vadovo postą žada blokuoti „Nord Stream 2“

ELTA2019.04.23 11:03

Pačios didžiausios Europos Parlamento (EP) partijos – Europos liaudies partijos (EPP) – keliamas kandidatas į Europos Komisijos (EK) pirmininko postą Manfredas Weberis žada blokuoti dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimą.

Pasak politiko, „Nord Stream 2“ projektas prieštarauja ES interesams dėl didėsiančios priklausomybės nuo Rusijos tiekiamų dujų.

„Aš prieštarauju šiam projektui. „Nord Stream 2“ neatitinka ES interesų, mums reikia daugiau nepriklausomybės nuo rusiškų dujų. Kaip Europos Komisijos pirmininkas, aš pasinaudosiu visais įstatymais, kad blokuočiau „Nord Stream 2“, – interviu „Polska Times“ sakė M. Weberis.

Žurnalisto paklaustas, ar jo pozicija neprieštarauja Vokietijos, kuri vadina projektą grynai ekonominiu ir palaiko jo tęsimą, pozicijai, M. Webėris tikino esąs ne Vokietijos, o EPP kandidatas į Komisijos pirmininkus.

„Aš nesu Vokietijos kandidatas į Europos Komisijos pirmininkus, o Europos liaudies partijos kandidatas“, – teigė jis.

Visgi M. Weberis pabrėžė, kad ES dabar svarbiausia - vienybė ir gebėjimas rasti kompromisą.

„Pas mus pernelyg daug nacionalizmo ir egoizmo. Kaip pagrindinis kandidatas į EK pirmininko postą, aš noriu statyti tiltus tarp Vakarų ir Rytų Europos“, – sakė EPP kandidatas. Paklaustas, ar kalba apie politinius, ar ekonominius tiltus, tikino, kad vis daugiau kalbama apie atskirų ES valstybių konkurenciją.

„Turime komandiruotų darbininkų ir kitų neišspręstų problemų. Mums svarbiausia – išlaikyti vienybę“, – kalbėjo M. Weberis.

Viešosios nuomonės apklausų rezultatai rodo, kad po Europos Parlamento rinkimų EPP išliks didžiausia politine partija šioje institucijoje, o tai suteiks M. Weberiui realią galimybę tapti Europos Komisijos pirmininku.

Pagal Europos Sąjungos Trečiojo energetikos paketo principus parengtos pataisos draudžia tiekėjui valdyti perdavimo tinklus - kitaip negu Rusija iki šiol tikėjosi dėl „Nord Stream 2“. 

Visgi Kremliaus kontroliuojamai „Gazprom“ teks su dujotiekiu tiesiogiai nesusijusioms bendrovėms perleisti tik nedidelę šio vamzdyno atkarpą - paskutinius 50 kilometrų Vokietijos teritoriniuose vandenyse.

Antra vertus, problemų dėl Europos Sąjungos dujų direktyvos pataisų Rusijos monopolininkė išvengtų tik tuo atveju, jeigu Vokietijos valdžia siektų direktyvos išimčių su Europos Komisijos (EK) palaiminimu.

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ valdo „Nord Stream 2“ 50 proc. akcijų. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto ir valdys taip pat pusę dujotiekį administruojančios bendrovės akcijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt