Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.23 10:01

JAV demokratai tikisi užkirsti kelią prezidento perrinkimui – prašo Trumpo mokesčių deklaracijų

Šiandien vėlai vakare baigiasi Jungtinių Valstijų demokratų politikų prezidentui Donaldui Trumpui skirtas terminas pagaliau pateikti mokesčių deklaracijas už paskutinius šešerius metus.

D. Trumpas sulaužė ilgametę tradiciją prieš rinkimus paviešinti savo turtą ir sumokėtus mokesčius, neva dėl tebevykstančio jo kompanijų audito. Savo ruožtu demokratai mano, kad prezidentas tiesiog nenori kalbėti apie nuslėptus mokesčius ir interesų konfliktus.

JAV Demokrartų partija per vidurio kadencijos rinkimus susigražinusi Atstovų rūmų kontrolę jau seniai grasino, kad išsireikalaus milijardieriaus prezidento D. Trumpo mokesčių ir turto deklaracijas. Savo ruožtu prezidentas nuolat kartoja, kad jo kompanijose tebevyksta auditas ir kad išvis nėra tokio įstatymo, kuris verstų prezidentą, ar kandidatą į prezidentus paviešinti informaciją apie savo turtus, pajamas ir sumokėtus mokesčius.

„Sukūriau didžią kompaniją, vieną geriausių, turinčių vienus geriausių aktyvų pasaulyje. Padariau puikų darbą ir dabar, atvirai šnekant, man tai neberūpi. Rūpinuosi tik Jungtinėmis Valstijoms. Nesu įpareigotas tai daryti, kol vykdomas auditas ir joks advokatas jums nepasakys paskelbti mokesčių deklaracijas kol esi audituojamas“, – pareiškė JAV prezidentas.

Iš tikrųjų, tokio įstatymo nėra, bet demokratai pasinaudojo retai taikomu įstatymu leidžiančiu kongreso finansiniams komitetams išsireikalauti bet kurio Amerikos piliečio mokesčių deklaracijas tyrimų tikslams. Taigi dabartinės Baltųjų rūmų administracijos pozicija dėl to ar gali demokratai pagaliau pamatyti prezidento deklaracijas gerokai susilpnėjo.

„Ne, niekada, ir jiems išvis tai neturėtų būti leidžiama. Turėkite omenyje, kad šis dalykas jau buvo įteisinta per rinkimus. Rinkėjai žinojo, kad jis galėjo paskelbti mokesčių deklaracijas. Žinojo, kad jis to nepadarė ir vis vien jį išrinko, tai, be abejo, demokratus varo iš proto. Bet jie žino, kad deklaracijų negaus. Jie tik nori dėmesio šiems reikalui, nes jie nenori kalbėtis apie politiką“, – sakė faktinis Baltųjų rūmų administracijos vadovas Mickas Mulvaney`is.

Oficialiai į Amerikos mokesčių inspekciją kreipėsi pagrindinio Atstovų rūmų Finansinių priemonių komiteto pirmininkas Richardas Nealas.

Bet prezidento administracija, beveik be abejonės, šį reikalavimą apskųs. Bylinėjimaisi dėl prezidento D. Trumpo deklaracijų gali trukti ilgai, bet demokratai labai tikisi, kad jiems vis dėl to pavyks gauti įdomių duomenų apie milijardinius D. Trumpo turtus, pajamas ir, kaip įtariama, išvis nemokėtus mokesčius prieš prasidedant kitiems prezidento rinkimams, kuriuose D. Trumpas vargu ar atsisakys dalyvauti.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi