Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.22 16:42

Reaguodami į išpuolius Iranas ir Pakistanas kurs bendras greitojo reagavimo pajėgas

BNS 2019.04.22 16:42

Iranas ir Pakistanas, reaguodami į pasienyje surengtą virtinę kruvinų kovotojų atakų, sutarė suformuoti bendras pasienio „greitojo reagavimo pajėgas“, paskelbė iraniečių prezidentas Hassanas Rouhani, pirmadienį susitikęs su jo šalyje besilankančiu Pakistano premjeru Imranu Khanu.

„Sutikome sukurti bendras greitojo reagavimo pajėgas, pasienyje kovosiančias su terorizmu“, – kalbėjo H. Rouhani per bendrą spaudos konferenciją, surengtą po kelis mėnesius tvyrojusios įtampos dėl atakų abipus sienos.

Irano ir Pakistano siena juosia neramią pietrytinę Irano provinciją Sistaną ir Beludžistaną, kur dažnai puldinėjamos Irano saugumo pajėgos.

Pirmasis į valdžią atėjusio I. Khano vizitas į Iraną buvo surengtas, ginkluotiems užpuolikams – kurie, Islamabado teigimu, bazuojasi Irane – praėjusią savaitę Pakistano Beludžistano provincijoje nukovus 14 pakistaniečių saugumo pareigūnų.

„Saugumo vadovas susės per susitikimą su vietiniu kolega aptars bendradarbiavimą“ saugumo srityje, nurodė I. Khanas, nepateikęs išsamesnės informacijos apie bendras pajėgas.

„Tikimės, kad abiejose šalyse nebebus teroristinės veiklos... Neleisime, kad iš mūsų teritorijos jūsų šaliai būtų daroma kokia nors žala“, – pareiškė Pakistano premjeras, sekmadienį pradėjęs dviejų dienų vizitą.

Kovo mėnesį H. Rouhani pareikalavo, kad Pakistanas imtųsi „ryžtingų veiksmų prieš antiiranietiškus teroristus“, per vasario 13 dieną Sistano ir Beludžistano provincijoje įvykdytą išpuolį žuvus 27 elitinės Revoliucinės gvardijos nariams.

Teheranas teigia, kad tą ataką įvykdė mirtininkas sprogdintojas iš Pakistano. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė džihadistų grupuotė „Jaish al Adl“ (Teisingumo armija), turinti bazių Pakistane.

Šeštadienį Islamabadas pareiškė, jog nėra įrodymų, kad „teroristų grupuotės“, įvykdžiusios ataką Beludžistane, buvo „apmokytos ir turėjo logistikos stovyklų su Pakistanu besiribojančiuose Pakistano rajonuose“.

Pakistano skurdžiausioje provincijoje Beludžistane veikia islamistai ir etninių beludžių separatistai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi