Pasaulyje

2019.04.22 12:48

Filipinuose – stiprus žemės drebėjimas, žuvo mažiausiai 5 žmonės

BNS 2019.04.22 12:48

Filipinų šiaurėje mažiausiai penki žmonės žuvo stipriam 6,3 balo žemės drebėjimui pirmadienio popietę sugriovus mažiausiai du pastatus, pranešė viena vietos pareigūnė.

Trys kūnai buvo ištraukti iš sugriuvusio pastato Porako mieste, o viena senyva moteris ir jos vaikaitis buvo mirtinai prispausti kitame pastate Lubao mieste, televizijai ABS-CBN sakė provincijos gubernatorė Lilia Pineda.

JAV Geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad 17 val. 11 min. vietos (12 val. 11 min. Lietuvos) laiku užfiksuotų požeminių smūgių židinys buvo gana negiliai, 40 km gylyje. Epicentras buvo šiaurinėje Lusono saloje netoli Gutado miestelio, maždaug už 64 km į šiaurės vakarus nuo Manilos.

„Dėl žemės drebėjimo dingo elektra“, – sakė L. Pineda ir pridūrė, kad temstant gali sutrikti gelbėjimo darbai.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai sakė, kad dėl požeminiams smūgiams įsiūbavus biurų pastatus Manilos centre į gatves išbėgo tūkstančiai žmonių.

Filipinų seismologijos ir vulkanologijos instituto vadovas Renato Solidumas (Renatas Solidumas) sakė, kad drebėjimą sukėlė vieno vietinio lūžio tektoniniai judesiai, bet jis nebuvo pakankamai stiprus, kad sukeltų cunamį arba padarytų didelės žalos.

Tačiau pareigūnai pranešė apie vieną apgadintą bažnyčią šiaurinėje Pampango provincijoje ir nuo kalno nuriedėjusius akmenis, užblokavusius vieną plentą.

Filipinai priklauso vadinamajam Ramiojo vandenyno „Ugnies žiedui“, pasižyminčiam dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu.