Pasaulyje

2019.04.22 11:48

Šri Lankos musulmonų lyderiai reikalauja griežčiausios bausmės už mirtininkų išpuolius

BNS2019.04.22 11:48

Šri Lankos musulmonų bendruomenės lyderiai pirmadienį pareikalavo „griežčiausios bausmės“ atsakingiesiems už virtinę mirtininkų sprogdintojų išpuolių prieš krikšionių bažnyčias ir prabangius viešbučius, nusinešusių mažiausiai 290 žmonių gyvybių.

Šie raginimai nuskambėjo vyriausybei atsisakant atskleisti išsamesnės informacijos apie mažiausiai 24 asmenis, suimtus po Velykų sekmadienį surengtų atakų, baiminantis pakurstyti įtampą tarp etninių bendrijų. Tarp atakų aukų buvo daug krikščionių, taip pat keletas užsieniečių.

„Raginame vyriausybę užtikrinti visų religinių objektų saugumą ir skirti griežčiausią bausmę kiekvienam, prisidėjusiam prie šių bailių aktų“, – paskelbė Ceilono ulemų (musulmonų teologų) aukščiausioji taryba (All Ceylon Jamiyyathuul Ulama, ACJU).

„Šri Lankos musulmonų bendrijos vardu reiškiame užuojautą krikščionių tikėjimo žmonėms ir tiesiame savo rankas draugystės ir solidarumo vardan“, – sakoma ACJU pranešime.

Teologai pridūrė, kad po atakų trijose bažnyčiose per velykines pamaldas jų atstovai susitiko su Kolombo arkivyskupu kardinolu Malcolmu Ranjithu.

Be to, 18 musulmonų organizacijų vienijanti Nacionalinė Šura (taryba) irgi pareiškė užuojautą ir pridūrė, kad vyriausybė privalo dėti visas pastangas, kad surastų kaltininkus – „kad ir kas jie būtų, kad ir kuriai visuomenės daliai galėtų priklausyti“.

Tarnybos nepateikė jokios informacijos apie sulaikytuosius, bet vienas policijos šaltinis teigė, kad visi 24 areštuotieji priklauso vienai radikaliai grupei.

Dešimt dienų prieš šias atakas Šri Lankos policijos vadovas buvo paskelbęs šalies lygio perspėjimą, kad radikalios musulmonų organizacijos planuoja mirtininkų išpuolius prieš „svarbias bažnyčias“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.