Pasaulyje

2019.04.21 18:51

Ukrainos rinkimų stebėtojai: prognozuojamas rekordiškas rinkėjų aktyvumas

Sekmadienį antrajame rinkimų ture prezidentą renkantys ukrainiečiai prie balsadėžių eina visomis šeimomis ir gerokai gausiau nei per pastaruosius Aukščiausiosios Rados rinkimus ar 2014 metais, sako Ukrainoje rinkimus stebintys lietuviai.

„Šeimomis eina žmonės. Komisijos nariai, bent jau ten, kur pravažiavome Kijevo rajone, visi sako, kad žmonės taip aktyviai nebalsavo prieš penkerius metus”, – portalui LRT.lt sakė rinkimus stebintis Seimo narys Tomas Tomilinas.

Ukrainos Centrinė rinkimų komisija praneša, kad iki 15 val. balsavo 45,26 procento rinkėjų. Pasak T. Tomilino, su juo kalbėję rinkiminių komisijų nariai prognozuoja, kad iš viso rinkėjų aktyvumas gali siekti ir 70 proc.

„Politinis aktyvumas Ukrainoje yra išskirtinis, matosi ir gatvėse, kad žmonės organizuoja renginius, diskusijas. Matosi, kad verda gyvenimas”, – sako T. Tomilinas, kuris kartu su dar dviem Seimo nariais rinkimus stebi Kijeve ir sostinės apylinkėse.

LRT TV Naujienų tarnybos reporteris Giedrius Vitkauskas iš Kijevo sako, kad rinkimai vyksta sklandžiai ir demokratiškai. Nors fiksuota iki 1000 pranešimų apie įvairius pažeidimus, jie nėra rimti.

„Iš rinkimų komisijos nerimo ženklų nesijaučia”, – patvirtina ir T. Tomilinas. Jis sakė taip pat nematęs jokių pažeidimo atvejų.

Pasak Seimo nario, nerimo ženklų buvo tik rinkimų dienos išvakarėse, nes vienas iš kandidatų, Volodymyras Zelenskis, buvo apkaltintas rinkimų kampanijos taisyklių pažeidimu, nes į penktadienį vykusius debatus su varžovu Petro Porošenka dalino nemokamus bilietus.

Jo likimas buvo sprendžiamas 21 val. prasidėjusiame ir tik 1 val. nakties pasibaigusiame teismo procese. „Žmonės naktį stebėjo teismo procesą”, – LRT.lt sakė T. Tomilinas.

Prieš rinkimus vykdytos apklausos triuškinančią pergalę prognozuoja politikos naujokui V. Zelenskiui.

Rinkimų apylinkės Ukrainoje užsidaro 20 val.

Dar nepasibaigus balsavimui, pirmoji rezultatus paskelbė Ukrainos ambasada Australijoje. Ten rinkimuose balsavo 99 ukrainiečiai. Iš jų 72 balsavo už P. Porošenką, 26 – už V. Zelenskį. Vienas biuletenis buvo paskelbtas negaliojančiu.

Žiūrėkite reportažą nuo 10 min. 50 s.

Žinios. Per Šri Lankos sprogimus – per 200 žuvusiųjų