Pasaulyje

2019.04.21 16:19

Rinkimai Ukrainoje: Zelenskis sudrausmintas dėl viešo biuletenio demonstravimo

BNS, LRT.lt2019.04.21 16:19

Kandidatui į Ukrainos prezidentus Volodymyrui Zelenskiui policija sekmadienį už užpildyto rinkimų biuletenio pademonstravimą surašė protokolą dėl administracinio pažeidimo. Tuo tarpu šalies rinkimų komisija skelbia duomenis apie rinkėjų aktyvumą.

Rinkimų komisijos duomenimis, iki 15 val. rinkimuose balsavo 45,32 proc. rinkėjų.

„Naujas prezidentas – naujos taisyklės. Visi turi gyventi pagal įstatymus! Zelenskiui įteikiamas protokolas dėl administracinio pažeidimo už tai, kad parodė biuletenį“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė V. Zelenskio rinkimų štabo vadovas Dmytro Razumkovas.

Jis paskelbė nuotraukas, kuriose matyti, kaip policijos pareigūnai dalyvaujant V. Zelenskiui pildo atitinkamus dokumentus.

Deputatas, vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka patvirtino šią informaciją. „Policininkai... surašo administracinį protokolą kandidatui į prezidentus Volodymyrui Zelenskiui už tai, kad jis viešai parodė savo rinkimų biuletenį, atskleisdamas balsavimo paslaptį ir agituodamas už save“, – feisbuke parašė jis.

A. Heraščenka priminė, kad anksčiau tokio pobūdžio protokolai buvo surašyti Radikaliosios partijos lyderiui Olehui Liaško ir to paties pavadinimo frakcijos parlamentarui Ihoriui Mosijčiukui.

Po balsavimo V. Zelenskis rinkimų apylinkėje pademonstravo užpildytą biuletenį, kuriame kryželiu buvo pažymėta jo pavardė.

Taip pat skaitykite

Vidaus reikalų ministerija nurodė, kad patikrinusi informaciją policija teisiškai įvertins įvykį. Medžiaga apie faktą bus perduota teismui, sakė policija.

Pats V. Zelenskis į policininko klausimą, kodėl parodė savo biuletenį, atsakė, kad to paprašė žurnalistai, rodo jo rinkimų komandos interneto platformoje „YouTube“ paskelbta vaizdo medžiaga.

„Nesusigaudžiau ir parodžiau“, – paaiškino kandidatas.

Į policininko pastabą, kad jis turįs surašyti protokolą, V. Zelenskis atsakė: „Pažeidžiau. Įstatymas yra įstatymas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt